Podzim 2013

IV třída sk. C

Odřepsy   -  Běrunice B   2 : 2

Sestava : K.Chrastný - P.Rohlíček (R.Černý), P.Hála , Z.Janouch , M.Štěpán ( P.Náhlik ) - P.Záhora , P.Fiferna , T.Fiala , L.Fiferna - T.Brzák , P.Štěpán (L.Hruška )

První poločas patřil herně domácím, kterým se podařilo  v 35.minutě vstřelit  vedoucí branku. Krátce po zahájení druhého poločasu  vyrovnal L.Fiferna, následně jsme soupeře začali přehrávat,pěknými kombinačními akcemi jsme si vypracovali několik brankových šancí a v 68.minutě jsme se dostali do vedení brankou T. Brzáka. Naše převaha a pěkný herní projev druhého poločasu  pokračoval i nadále, bohužel domácím  se podařilo asi  v 79.minutě z ojedinělého protiútoku   vyrovnat. Na toto vyrovnání jsme už nedokázali reagovat, takže si myslím,že jsme ztratili zbytečně dva body.

Běrunice B   -   Záhornice   3 : 4  (0 : 3)

Sestava : P.Šafařík - P.Rohlíček ( P.Záhora), J.Janouch , Z.Janouch ( L.Hruška ), M.Štěpán (T.Teslík ) -  T.Fiala (M.Chrastný), P.Fiferna, T.Brzák, L.Fiferna   -  P.Kocfelda (R.Černý) , K.Chrastný

Hostům jsme měli opět co odvádět, protože v posledním utkání minulé sezóny jsme  u nich dostali ,,5 fíků". Hosté brzo zjistili, že s námi mohou hrát otevřenou partii a přes střed naší zálohy a obrany se snadno dostávali do šancí. My jsme měli také několik brankových příležitostí,ale na rozdíl od soupeře zůstalo jen u příležitostí.Soupeři se podařilo během prvního poločasu 3x skórovat.

Vzhledem k tomu, že od této sezóny je možno střídat  5  hráčů , nastoupili   tři hned od začátku druhého poločasu. Už v první minutě skóroval  P.Záhora . V  66.minutě snížil L.Hruška po přihrávce dalšího střídajícího hráče R.Černého na rozdíl jediného gólu a v 70.minutě vyrovnal  K.Chrastný . Po nepovedeném prvním poločase se vše vyvíjelo  velice slibně, bohužel asi v 80.minutě nám vstřelil svůj třetí gól  v tomto utkání  náš bývalý  spoluhráč Luboš Janouch. Na tuto branku jsme už nedokázali odpovědět a tak jsme v prvním domácím utkání ztratili tři body.

Běrunice B  -   Vrbice  4 : 1 ( 2 : 0)

Sestava :P.Šafařík  -  P.Rohlíček (P.Štěpán ) , J.Janouch , T.Teslík , T.Fiala -  P.Záhora , L.Hruška , P.Fiferna , L.Fiferna -  T.Brzák , R.Černý

Na začátku utkání byl soupeř aktivnější, jeho útoky byly nebezpečné, ale zakončení  velice nepřesné. Skóre otevřel v 29.minutě P.Fiferna  , kterému  brankovou příležitost  naservíroval  L.Hruška.  V 41.minutě zvýšil na  2: 0  R.Černý a takto skončil první poločas. Na  začátku druhého poločasu jsme útočníky soupeře opět  uhlídali a v 62.minutě zvýšili gólem L.Hrušky  na 3:0 .   V 70.minutě druhou brankou  R.Černého  odskočili na čtyřbrankové vedení.
V závěru  zápasu se hostům podařilo snížit na konečných  4 : 1.

Běrunice B  -  Dlouhopolsko    3 : 3  (2 : 1)

Sestava : Janouch M. – Fiala T.(Černý R.) , Janouch J. ,Štěpán M.(Janouch  Z.) – Záhora P., Fiferna P.(Hruška L.),Štěpán P., Fiferna L. – Chrastný K., Brzák T.

Začátek utkání se nám vůbec nepovedl. Hned v první minutě nastřelili hosté tyč  a  vzápětí  vstřelili gól. To vše se odehrálo během prvních dvou minut utkání.
Po deseti  minutách  jsme se konečně zmohli na kloudnou akci  a začali  hrát fotbal. V 21.minutě jsme vyrovnali  brankou  K.Chrastného.  V 34.minutě asi po nejhezčí akci celého utkání  a po nezištné přihrávce K.Chrastného  skóroval T.Brzák.
Druhý poločas jsme začali opět velice rozpačitě a soupeř nás potrestal vyrovnávacím gólem. V 65.minutě  jsme se přeci jenom dostali do vedení  druhou  brankou K.Chrastného. Tentýž hráč mohl zápas definitivně rozhodnout,ale nařízenou penaltu neproměnil. V 80.minutě nastřelil L.Hruška pěknou střelou břevno, ale to bylo  z naší strany všechno. Hosté vycítili šanci a v posledních  osmi minutách nás pěkně ,,zmáčkli“ a výsledkem bylo vyrovnání  v závěrečné minutě na  konečných 3:3.
Z posledních tří domácích zápasů jsme získali pouhé  4  body.

Libice „B“   -  Běrunice B   0 : 2

Sestava : P.Šafařík - T.Fiala , Ma.Mambas, D.Mašinda, M.Štěpán - T.Brzák , P.Fiferna , Z.Janouch, L.Fiferna - V.Mitrev , Mi.Bambas

Po třech domácích utkáních jsme jeli do Libice. Sešlo se nás akorát deset do pole a výjimečně  dva brankáři. Pro čtyři  hráče to byla letos na podzim za ,,B" mužstvo premiéra. Při pohledu na sestavu jsem byl nakonec  spokojen, protože Ma.Bambas vzadu a Valentýn Mitrev v útoku byli zárukou, že nemusíme odjet s prázdnou.

Od začátku utkání se hrál oboustranně útočný fotbal, obě mužstva si vytvořila spoustu gólových šancí, takže poločas mohl být klidně 3 : 5 a nikdo by se ani nedivil. Bohužel,  poločas skončil bez branek ,přestože jsme měli více šancí s obavami jsme nastoupili do druhého poločasu, protože jsme neměli jak jsem již zmínil žádného hráče na střídání do pole.

Asi v 60.minutě jsme se dostali do vedení zásluhou dvou našich nejstarších hráčů. Z.Janouch rozehrával trestný kop, na jeho centrovaný míč naběhl T.Brzák a přesnou hlavičkou otevřel skóre utkání. V 70.minutě po pěkné kombinační akci zvýšil na  0:2 L.Fiferna. Tento výsledek jsme  do konce zápasu udrželi, takže téměř po půl roce jsme dohráli zápas bez obdržené branky ( 4.5.proti Dlouhopolsku doma).

M. Fiferna

Dymokury B  - Běrunice B  3 : 2

Sestava: P.Šafařík -  R.Dvořáček  (D.Hála ), J.Janouch , Z.Janouch , R.Černý - P.Záhora , P.Fiferna , L.Hruška, L.Fiferna - Mi.Bambas , T.Brzák

Nejdříve  bych chtěl opravit chybnou informaci z minulého komentáře. Výhru bez obdrženého gólu jsme naposledy uhráli 21.10.vloni doma proti Žehuni a ne na jaře proti Dlouhopolsku.

K dnešnímu utkání jsme nastoupili opět ve velmi pozměněné sestavě. Proti minulému utkání nastoupila zcela jiná obranná čtveřice. Zápas jsme začali sebevědomě, krátkými přihrávkami jsme domácí přehrávali, ale z prvního gólu se radovali domácí. Po čtvrthodině hry vyrovnal po centru R.Dvořáčka  hlavičkou T.Brzák.

Přes stálou herní převahu a několik gólových šancí ( Hruška,Brzák,Bambas )jsme nedokázali vstřelit branku,takže přišel  trest v podobě druhé branky  ještě v prvním poločase a třetí gól jsme dostali po přestávce. V 83.minutě proměnil J.Janouch nařízenou penaltu, ale  rozhodčí měl asi jiné hodinky a k našemu údivu ihned po rozehrání odpískal konec utkání. Prostě v Dymokurech nám není souzeno vyhrát.

Běrunice B -  Opolany  0 : 2

Sestava :  P.Šafařík – P.Rohlíček , J.Janouch , D.Hála , M.Štěpán  (P.Štěpán) – P.Záhora , P.Fiferna , Z.Janouch , L.Fiferna – T.Brzák , T.Fiala

Proti  Opolanům se nám v posledních zápasech dařilo. Vloni doma na podzim o posvícení jsme je porazili  2 : 1, na jaře v Opolanech jsme je deklasovali  1: 6. Po půl roce přijeli hosté s omlazeným mužstvem, náš věkový průměr byl  34 roků.

Vlastní  zápas  moc fotbalové krásy nenabídl, hosté se dostali brzy do vedení ,my jsme  měli za celý zápas dvě dobré  brankové příležitosti. V 86.minutě jsme dostali druhou branku a bylo jak se říká  ,,vymalováno“.

Sány   -  Běrunice B   4 : 0

Sestava :  R.Dvořáček – P.Kocfelda , T.Brzák, Mi.Bambas, M.Štěpán  ,P.Šafeřík  – F.Němec ,P.Fiferna, Z.Janouch , P.Štěpán – P.Ouzký

Áčko se chystalo na domácí utkání s vedoucím mužstvem Sl.Poděbrady, my jsme zajížděli do Sán, které  v posledních zápasech  ,,válcují „ jednoho soupeře za druhým.

Samozřejmě byl problém dát dohromady 22 hráčů. Už během dne následovalo nekonečné telefonování a přemlouvání .Ke dlouhodobě zraněným (L.Hála,Čížek,Pilař) přibyli další zranění (P.Hála, Ma.Bambas,K.Chrastný,Záhora),z důvodu zaměstnání nebyli (Rohlíček,Kubánek,D.Mašinda,Teslík a Náhlik).Prostě sehnat  v této situaci  22 lidí je velký problém. Prioritou  je ,,A“ mužstvo, takže abychom nastoupili alespoň v plném počtu musel do branky též zraněný R.Dvořáček  a  P.Šafařík odehrál celý zápas  v poli.

Zápas začal očekávaným  náporem  a trvalou převahou domácích. Tomuto tlaku jsme odolávali pouze do 10.minuty.Po zahrání rohového kopu jsme pouze přihlíželi na přesně  hlavičkujícího  domácího  hráče. Druhý gól jsme dostali  v 18.minutě po vlastních  chybách v pokutovém území. Během prvního poločasu jsme se dostali k soupeřově brance snad 2x, ale dalším gólům v naší síti  jsme někdy i se štěstím zabránili.

Druhý poločas začal za trvalého deště, domácí  začali střílet zdálky  ( cca 18m )a výsledkem  byl gól už v 50.minutě. Potom jsme měli i my  dvě příležitosti. Nejprve P.Kocfelda  z ojedinělého útoku přestřelil a následně  P.Ouzký  hlavičkoval do tyče branky. V 67.minutě domácí  pěknou ranou opět zdálky (cca 19m ) vstřelili čtvrtý gól.

Vzhledem k tomu ,že déšť neustával a o vítězi bylo rozhodnuto , rozhodčí  zápas o čtvrthodinu zkrátil. Domácí neprotestovali a nám to tentokrát také nevadilo. Prohráli jsme třetí  utkání  za sebou ,domácí se dostali  na první místo ,my se naopak propadáme na opačný konec tabulky. Ve zbývajících třech utkáních hrají  obě naše mužstva  ještě  2x  ve stejný den.

M.Fiferna

Běrunice B -  Pátek B   1 : 1

Sestava : P.Šafařík - P.Rohlíček,J.janouch,T.Brzák,M.Štěpán (J.Olle) - P.Štěpán (P.Náhlík),Z.Janouch (L.Hruška) P.Fiferna,L.Fiferna - T.Fiala , V.Mitrev

Vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách. Do vedení jsme šli v 43.minutě po pěkné technické střele L.Fiferny. V 60.minutě neproměnil největší naší šanci v druhém poločase T.Brzák a následně L.Hruška. Hosté vyrovnali v 81.minutě. Remíza je spravedlivá pro obě mužstva.

Hradčany  -  Běrunice B  0 : 3

Sestava : R.Kyselka – P.Rohlíček , P.Kohoutek , T.Brzák , M.Štěpán  - F.Němec ,P.Fiferna ,Mi.Bambas , D.Fiferna ( 46.min. L.Fiferna) – M.Kakrda , A.Fiferna

Poslední naše utkání  na  hřišti soupeře se hrálo  na rozdíl od loňského utkání (sníh,vánice,chumelenice)   za krásného slunečného počasí, bohužel  opět se shodovalo  s utkáním ,,A“ mužstva. Opět  byly problémy  se sestavou.  Nakonec se lidi ,tak jako v předchozích zápasech, posháněli, i když jak je zřejmé ze sestavy ,nastoupilo dalších pět hráčů ,kteří  hráli soutěžní utkání letos  poprvé.

Takže před zápasem jsme  mysleli hlavně na to, abychom neudělali velkou ostudu a nedostali pořádný ,,nářez“.

V průběhu první půle jsme ale zjistili, že se domácím vyrovnáme nejen herně, ale vytvořili jsme si i více gólových šancí, což nás pozitivně naladilo  do druhého poločasu.

Už v 52.minutě jsme se dostali do vedení  gólem L.Fiferny, který opět jako před týdnem, technickou střelou asi ze 7m nedal domácímu brankáři šanci. V 72. minutě z brejkového    protiútoku  trochu se štěstím  zvýšil na  0 : 2 A.Fiferna. Deset minut před koncem utkání pečetil  na konečných  0: 3 M.Kakrda.

Na tomto vítězství má velký podíl bezchybně chytající náš brankář. Příjemně jsem byl překvapen stoperskou dvojicí P.Kohoutek a T.Brzák, kteří s přehledem vyřešili několik příležitostí domácích. Nakonec  své si odehrála z nouze nově postavená útočná  dvojice .

Přesto vítězství bych nijak nepřeceňoval ,protože domácí hráli celý zápas pouze o deseti.

M.Fiferna

Běrunice B  -  Žehuň     2 : 1

Sestava : P.Šafařík   -  T.Fiala , P.Náhlik , R.Černý , M.Štěpán (46.min.P.Kohoutek)  -    F.Němec , P.Fiferna , L.Hruška , L.Fiferna  -  T.Brzák, Z.Janouch

První poločas byl z naší strany velice nepřesvědčivý. Všechno od nás bylo moc pomalé, zdlouhavé, s krátkými přihrávkami, které v mnoha případech  byly nepřesné, jsme nebyli schopni ohrozit branku soupeře. Trest v podobě vedoucího gólu hostů přišel už v 15.minutě zápasu. Ani z tohoto gólu jsme se nepoučili a za celý první poločas jsme vystřelili na branku hostů snad 2x.

Hned od začátku druhého poločasu jsme změnili naše rozestavení na  4 - 3 - 3 , hru jsme roztáhli do šířky a vytvořili jsme si trvalou převahu. Vyrovnání jsme se dočkali až v  80.minutě,když svou třetí  brankovou šanci utkání proměnil L.Hruška. Dvě minuty před koncem krásnou a přesnou střelou zajistil naše vítězství.

Níže je seznam hráčů ,kteří nastoupili do zápasů během letošního roku. Maximální počet zápasů byl 22.