Jaro 2011

Sány - Běrunice B  0 : 4

V dosti pozměněné sestavě oproti  podzimním zápasům  jsme nastoupili k úvodnímu mistrovskému zápasu. Změny byly vyvolány jednak shodným utkáním ,,A „ mužstva a odchodem  třech  hráčů ,kteří se rozhodli zkusit fotbalové štěstí na Dlouhopolsku a v Záhornici .
Soupeři jsme měli  co oplácet, protože naopak v úvodním utkání podzimní části jsme  doma prohráli 4: 2.
Zápas začal se spoustou  obranných chyb a nepřesností na obou stranách, z nichž se ,,rodily“ i  šance  pro obě mužstva. Nám se podařilo po pěkné akci a samostatném zakončení M.Černého vstřelit vedoucí  branku. Následující minuty byli domácí aktivnější a  nás ,,podržel“ skvěle  chytající a dobře vybíhající brankář P.Šafařík,. takže do konce prvního poločasu se již nic  nezměnilo.
V rozmezí od  5 té  do 17 té minuty druhého poločasu jsme postupně  zvýšili T.Macurou, P.Kocfeldou a P.Fifernou na konečných 0:4 a utkání v pohodě dohráli.
Sestava :  P.Šafařík – R.Dvořáček, T.Brzák, T.Teslík, M.Štěpán ( A.Fiferna ) – P.Záhora , P.Fiferna , Z.Janouch , M.Černý  -  T.Macura (P.Míča) ,P.Kocfelda

Běrunice  -  Sloveč  4 : 1   ( 1 : 1)

Za pěkného jarního počasí a díky brigádním pracím na stavbě tenisového kurtu a dětského hřiště se sešla na hřišti poměrně velká návštěva. Hostili  jsme mužstvo Slovče. Soupeř ,který dosud obdržel nejméně branek ze všech mužstev  v soutěži a stále pomýšlí na postup do   3.třídy , z které minulý rok sestoupil.
Využil jsem možnost startu dvou hráčů ze soupisky ,,A“ mužstva a posílil obranu s cílem nedostat v žádném případě gól. Začátek utkání byl celkem vyrovnaný, měli jsme i herní převahu ,ale bez gólových šancí. Naopak při jednom z rychlejších protiútoků soupeř skóroval a ujal se vedení. Potom nás ještě zachránilo pouze nastřelené břevno branky.
Těsně před skončením  1.poločasu  vzal na sebe zodpovědnost Zdeněk Janouch  a jako správný ,,mazák“ vyrovnal. Zopakoval tím vlastně svůj první gól v našem mužstvu, který vstřelil na podzim právě  ve Slovči  po přestupu k nám.
Ve druhé půli  jsme zlepšili přihrávky a pohyb na hřišti a v 58 minutě jsme se dostali do vedení brankouM.Černého. Následně nás od vyrovnání opět zachránilo  nastřelené břevno. V  70 té  minutě  zvýšil na   3 : 1 opětM.Černý, který hrál  po celé utkání velmi dobře,  naopak jeho spoluhráči v útoku se vůbec nedařilo. V 80 té minutě krásným gólem z trestného kopu upravil na konečných 4:1 P.Pilař.

Sestava : P.Šafařík – P.Pilař , P.Hála , T.Brzák , O.Vaňura, - M.Chrastný , Z.Janouch, P.Fiferna , L.Fiferna , - M.Černý , P.Kocfelda (P.Záhora)

Opolany - Běrunice B  4 : 2

V zápase, ve kterém jsme měli potvrdit první místo v tabulce ,jsme neuspěli. Podařilo se nám sice dvakrát vyrovnat, ale to bylo z naší strany všechno. Na začátku druhého poločasu  měli  domácí  ještě několik vyložených šancí, které trestuhodně zahodili. Celkově byli lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Po odchodu J.Budaje a pokud  ,,A“  a ,,B“ mužstva hrají ve stejný den, je problém sestavit vhodnou střední obrannou dvojici.

Branky: M. Černý, T. Macura
Sestava :  P.Šafařík – R.Dvořáček,  T.Brzák, P.Náhlik, M.Štěpán (P.Záhora), - L.Fiferna , P.Fiferna, Z.Janouch , M.Černý – P.Kocfelda ,T.Macura ( P.Ouzký )

Dlouhopolsko – Běrunice   1 :  3      ( 0:2)
K zápasu jsme přistoupili velice zodpovědně a trochu i s obavami co nás vlastně čeká, protože domácí v minulém kole deklasovali dosud třetí Libici  5:1.  Po čtvrthodině jsme se dostali do vedení gólem P.Kocfeldy, tím naše sebevědomí  ještě stouplo.  O deset minut později, po zahraném rohovém kopu nejdříve R.Dvořáček  hlavičkoval a po odraženém míči od domácího obránce nekompromisně  zvýšil  D.Hála na 0:2. Takto skončil první poločas.
Druhá půle začala obdobně jako začátek zápasu, hru je kontrolovali a měli i více ze  hry. Z ojedinělé šance se v 65 minutě podařilo domácím snížit na 1:2 V 77 minutě upravil na konečných 1:3 T.Macura, v závěru utkání neproměnil vyloženou šanci L.Fiferna.
Nepřísluší mi hodnotit hráče soupeře, ale  docela mě  zklamal svým výkonem J.Budai, kterého jsem v minulém referátu označil jako téměř nepostradatelného v podzimních utkáních našeho mužstva.
Sestava : K.Chrastný – R.Dvořáček, D.Hála,  J.Janouch,  M.Štěpán (T.Teslík) – L.Fiferna , P.Fiferna , T.Brzák, M.Černý – P.Kocfelda (R.Lehký),T.Macura(P.Míča)

Slovan  Poděbrady ,,B“   -  Běrunice  1  :   3   (0 : 2)
Třetí zápas venku  za sebou jsme začali velmi pohledně. Domácí jsme ,,honili“ po šířce hřiště z jedné strany na druhou, ale bez gólového efektu. Naopak domácí se osmělili a z ojedinělých útoků si vypracovali dvě vyložené šance, které trestuhodně zahodili. Asi ve 30.minutě se pěknou střelou trefil P.Kocfelda a těsně před koncem poločasu zvýšil na  0:2  P.Pilař .I po přestávce jsme předváděli poměrně  pohledný fotbal ,domácí přehrávali a měli hru pod kontrolou. V 58.minutě ,,zahodil“ vyloženou šanci P.Fiferna. V 62.minutě zvýšil M.Černý na  0:3. O čtyři minuty později pomohl snížit domácím nepřesnou přihrávkou pro nás ,přesnou pro domácí , nejzkušenější hráč našeho mužstva  T.Brzák. Ve zbývajícím čase další branky nepadly a my jsme se výhrou dostali opět na první místo v tabulce, protože  Záhornice měla volno.
Sestava: P.Šafařík – R.Dvořáček, Janouch Jar., T.Brzák, M.Poláček (Z.Janouch) – L.Fiferna , P.Fiferna , L.Hruška ,P.Pilař, - M.Černý, P.Kocfelda

Běrunice – Žehuň   0:0
Téměř po měsíci  jsme hráli na domácím hřišti. V utkání jsme nedokázali využít herní převahu, kterou jsme  po celou dobu utkání měli. Vzhledem k tomu, že jsme ani v závěru utkání nedokázali využít poměrně slibnou příležitost skončilo utkání bez branek.
Sestava :  P.Šafařík -  R.Dvořáček, T.Brzák, P.Hála, M.Štěpán (M.Poláček) -  L.Fiferna, P.Fiferna , Z.Janouch , T.Macura (  M.Chrastný), P.Kocfelda , M.Černý

Pátek,, B “  -  Běrunice ,,B“    2 : 4    (1:3)
Další  utkání ,,Áčka  a  Béčka“ ve stejný hrací den. Navíc jsme nastoupili proti soupeři, který údajně postavil čtyři hráče ze svého ,,A“ mužstva, které je v současné době na druhém místě okresního přeboru. Po vyhraném losování jsme  začali s větrem v zádech. Domácí začali náporem, dobře kombinovali, měnili místa  a  ve 12.minutě se ujali  vedení a s námi to nevypadalo vůbec dobře. V 18.minutě vyrovnal  P.Fiferna  v 23.minutě po pěkné akci a finální přihrávce P.Kocfeldy zvýšil na  1:2  M.Černý. Po tomto gólu domácí tlak ještě zvýšili, vypracovali si několik slibných akcí i šancí, ale nás gól naopak ,,nakopl“ k bojovnému a zodpovědnému výkonu. Do obranných činností se příkladně  zapojovali i útočníci. V 35.minutě krásnou střelou z 22ti metrů zvýšil  Z.Janouch  na  1 :3. Tímto výsledkem skončil 1.poločas ,ale zdaleka NE vyhraný zápas, čehož jsme si byli všichni vědomi, protože na střídání byl pouze náhradní brankář.
V druhém poločase se obraz hry nezměnil, domácí útočili, my urputně bránili. Úspěšně  jsme přečkali  úvodní patnáctiminutovku a v 62.minutě zvýšili P.Záhorou  na  1:4. V 75.minutě naopak domácí snížili na rozdíl dvou branek, ale znovu opakuji, poctivým, bojovným a zodpovědným výkonem jsme závěrečné ,,drama“ nepřipustili. Dovolím si říci, že mnozí hráči si sáhli na dno svých fyzických sil.
Sestava :  P.Šafařík – R.Dvořáček, T.Brzák , T.Teslík, M.Štěpán – P.Záhora,P.Fiferna,Z.Janouch, L.Fiferna -  P.Kocfelda ,M.Černý

Běrunice – Křečkov ,,B“   4: 0   ( 2: 0)
Sestava : M.Janouch – R.Dvořáček , P.Hála, D.Hála, M.Štěpán (M.Chrastný) – L.Hála, P.Fiferna , Z.Janouch ( K.Chrastný) – P.Kocfelda , T.Brzák
Branky  : P. Kocfelda, P.Fiferna, T. Brzák, K. Chrastný
V tomto utkání jsme odčinili ostudnou porážku z podzimního utkání v Křečkově.

Záhornice  - Běrunice 1 : 5  (1:2)

Dlouho očekávané a vyhecované utkání, protože za domácí hrají tři hráči, kteří  ještě v minulé sezóně oblékali náš dres, navíc v případě výhry by se přiblížili v tabulce na rozdíl tří bodů a mohli pomýšlet na  přední umístění v tabulce. My jsme zase chtěli odčinit podzimní porážku z domácího utkání a vítězstvím je v podstatě vyřadit z boje o první místo v soutěži.
Začátek utkání se nám povedl, hned ve 3.minutě se zdálky trefil Z.Janouch. Na tomto gólu má i svůj podíl domácí brankář, který střelu podcenil. Od začátku jsme byli aktivnější, asi po 20.minutách se hra vyrovnala ,domácím se podařilo vyrovnat začali nás přehrávat. Přesto M.Černý  nastřelil tyč, potom ještě z vyložené šance pálil nad branku. Ve 40.minutě jsme šli opět do vedení vlastním  gólem domácích. Takto skončil i první poločas .
V druhém poločase výrazně ovlivnil utkání střídající L.Hruška ,který hru uklidnil, přesnými přihrávkami vypracoval několik šancí spoluhráčům a v 65.minutě svým gólem zvýšil na 1:3. Úroveň utkání mě dost zklamala. Myslím si, že k tomu (hlavně v druhé půlce) přispěl i rozhodčí  laik. Delegovaný se nedostavil. Rozdával žluté karty za běžné fauly, bohužel  dvě z nich se proměnily v červené ( Kocfelda,  Hála). Paradoxně jsme v tu dobu začali domácí přehrávat ,vypracovali si několik dalších šancí, z nichž jsme trefili pouze zase  2 x tyč.  V 81.minutě zvýšil M.Černý na  1: 4  a v samotném závěru upravil na konečných 1:5  P.Fiferna.
Sestava: P.Šafařík – R.Dvořáček ,P.Hála , T.Brzák  ( T.Macura) , Jar.Janouch -M.Chrastný  (P.Pilař),  P.Fifrna , Z.Janouch (L.Hruška ), L.Fiferna – M.Černý , P.Kocfelda
Branky: Z.Janouch,vlastní,L.Hruška,M.Černý,P.Fiferna

Běrunice – Odřepsy  2 : 0   (1:0)
Sestava :  P.Šafařík – R.Dvořáček,(T.Teslík), Z.Janouch (P.Pilař), T.Brzák, M.Štěpán – P.Záhora, P.Fiferna, L.Fiferna,T.Macura – M.Černý (P.Kocfelda), K.Chrastný
Branky: M.Černý , K.Chrastný
Uhráli jsme povinné vítězství.

Dymokury ,,B“ – Běrunice ,,B“   5 : 5  (3:1)
Utkání jsme začali přímo hrozně. Už ve 3.minutě měli domácí dvě vyložené šance.   Nepoučili jsme se z toho , a tak se nebylo čemu divit, když šli domácí do vedení a následně přidali  ještě dva góly. Domácí byli jasně lepším mužstvem. My  jsme hráli  bez pohybu, nikdo si nikoho nehlídal, zkrátka z naší strany fotbal o ničem. Vůbec nebylo znát, že hraje 1.mužstvo tabulky s předposledním.
V 39.minutě snížil přímo z výkopu náš brankář, do konce poločasu se už nic nezměnilo, takže poločas utkání  3:1. O přestávce jsme si to pěkně naplánovali ,dalším střídáním posílili  útok, bohužel hned na začátku druhého poločasu jsme dostali čtvrtý gól.
V 50.minutě se podařilo snížit  M.Černým  na 4:2. Od této chvíle jsme začali být aktivnější, domácí se stáhli do obrany a snažili se udržet  pro ně příznivý výsledek. V 70.minutě snížil  P.Pilař na 4:3 , v 74.minutě vyrovnal P.Fiferna a vše vypadalo velice slibně. Při zahrávání našeho nepřímého kopu jsme zbytečně přišli o míč a z ojedinělého protiútoku šli domácí zase do vedení. Ihned po rozehrávce jsme další hrubou chybou nabídli domácím pojistit vítězství, neproměnili a jak se říká ,,nedáš dostaneš“ v 87.minutě vyrovnal na konečných  5:5  M.Černý.
Takže po velmi špatném prvním poločase, třem hrubým chybám v poločase druhém a zlepšeném výkonu od 50.minuty jsme zachránili alespoň bod.
Branky: P.Šafařík, M.Černý 2x , P.Pilař, P.Fiferna
Sestava : P.Šafařík – R.Dvořáček, P.Hála, J.Janouch, M.Štěpán (R.Černý) – M.Chrastný (T.Macura), P.Fiferna,Z.Janouch(P.Pilař),L.Fiferna – M.Černý, P.Kocfelda

Běrunice ,,B – Libice ,,B“   3  :   0   ( 0:0)
V našem posledním jarním ,,mistráku“ jsme přivítali mužstvo Libice,,B“ ,s kterou jsme potřebovali uhrát alespoň bod ,abychom se stali vítězi naší soutěže.
Utkání začalo poměrně v rychlém tempu, útoky a šance  se střídaly na obou stranách, bylo znát, že hrají dvě nejlepší mužstva skupiny a hlavně obě mužstva chtěla hrát útočný fotbal a strhnout vedení na svou stranu. Přesto poločas skončil bez branek.
V 50.minutě po pěkné akci  P.Kocfeldy si obránce  hostí srazil míč do vlastní branky.  V 65.minutě zvýšil sám P.Kocfelda na  2 : 0. Od této chvíle jsme byli pány  na hřišti a postupně jsme měli ještě několik slibných příležitostí ke zvýšení náskoku. V 82.minutě upravil na konečných 3:0 M.Černý.
Takže vítězem   IV. třídy skupiny ,,C“  pro rok  2010 – 2011  se stává mužstvo Sokol Běrunice ,,B“
Sestava : P.Šafařík – R.Dvořáček , (Z.Janouch), P.Hála , J.Janouch ,K.Chrastný – M.Chrastný,P.Fiferna , T.Brzák, L.Fiferna – M.Černý , P.Kocfelda (D.Hála)