Jaro 2014  IV. třída sk.C

 

Vrbice - Běrunice B  2 : 0

Sestava : M.Janouch  -  D.Mašinda, Z.Janouch , T.Teslík, M.Štěpán - P.Štěpán , P.Fiferna , T.Macura , L.Fiferna (60.min. P.Kohoutek) - P.Ouzký, P.Šafařík

V  utkání jsme si nevytvořili téměř žádnou brankovou šanci, domácí vyhráli zcela zaslouženě.

 

 Dlouhopolsko - Běrunice B  3 : 0

Sestava :M.Janouch  (38) -  P.Záhora (22) , J.Janouch (44) , P.Kohoutek (40) , M.Štěpán (41) -  Valentin Mitrev (29) , P.Fiferna (37) ,Z.Janouch (49)  , P.Štěpán (17) , T.Brzák (49)  ,T.Macura (22)

Proti domácím jsme nastoupili s mladou ,,Starou gardou“ s věkovým průměrem 35 let.

Vedení  jsme domácím umožnili pěkným vlastním gólem ještě v prvním poločase, po přestávce jsme dostali  další dva ,,slepené" góly a o výsledku  bylo rozhodnuto.
 

Běrunice B - Libice n. Cidlinou B  2 : 5

Sestava : M.Janouch  - M.Čížek (P.Rohlíček) , Z.Janouch , P.Kohoutek, M.Štěpán (L.Hruška ) -  P.Záhora ,P.Fiferna, P.Štěpán,  D.Mašinda  - T.Brzák , T.Fiala (K.Chrastný )

S mladým libickým mužstvem jsme se štěstím  drželi krok pouze první poločas. Po vedoucí brance  hostů neproměnil  jasnou brankovou příležitost T.Fiala, v závěru poločasu další příležitost zmařil P.Fiferna. Krátce po přestávce sice  P.Fiferna vyrovnal  na 1: 1  , ale potom  jsme již nestačili  fyzicky a  kupili chyby ,které byly potrestány  čtyřmi góly v naší síti. V závěru utkání snížil T.Brzák  na konečných  2:5.
 

Běrunice B - Dymokury B 3 : 2

Sestava :P.Šafařík  - P.Rohlíček , J.Janouch , Z.Janouch , M.Štěpán (P.Ouzký ) -  P.Štěpán , P.Fiferna , R.Černý (K.Chrastný ), P.Majer (P.Záhora ) -  T.Brzák , P.Pilař

Od začátku zápasu šlo vše jak po másle, už v 8.minutě po pěkné přihrávce P.Štěpána  otevřel skóre utkání pěknou hlavičkou  T.Brzák. V 18.minutě zvýšil na  2 : 0  R.Černý  , vše  jsme měli pod kontrolou a  během celého prvního poločasu jsme měli další čtyři vyložené šance.

Do druhého poločasu jako by nastoupila jiná mužstva, hosté během  10 ti  minut vyrovnali a dalších  dvacet minut byli lepší. Poslední  čtvrt hodinu  jsme se přeci jenom  opět zlepšili  a 7 minut před koncem rozhodl o našem prvním bodovém zisku v jarní  sezóně  střídající  K.Chrastný.  Bylo neuvěřitelné ,jak jsme si dokázali zkomplikovat jasně vyhrané utkání.
 

 Opolany - Běrunice B  3 : 4

Sestava :   P.Šafařík – D.Mašinda , P.Pilař  ,M.Čížek . M.Štěpán (46.min. T.Macura ) -  P.Záhora , Z.Eliáš (46.min. R.Černý )  P.Fiferna , P.Štěpán (67.min. P.Kohoutek ), T.Brzák , Z.Janouch

 

Již v 15.minutě jsme prohrávali  2: 0 , branky jsme  dostali po nedůsledném bránění a liknavostí celé obrany i zálohy. V 25.minutě snížil T.Brzák  a zbytek poločasu byl poměrně vyrovnaný. O přestávce jsme si řekli, že domácí jsou ,,hratelní „ a pokud  budeme důslední a ubráníme  dva jejich rychlé útočníky, neměli bychom odjet s prázdnou.

Do začátku  druhého poločasu jsme nastoupili s dvojím střídáním a přeskupením sestavy. Nejprve  T.Brzák neproměnil dvě gólové ,,tutovky“ ,potom vše napravil  ukázkovou  přihrávkou  na vyrovnávací gól T.Macurovi (nastoupil v útoku). Do vedení jsme šli brankou ,kterou vstřelil opět T.Macura  po pěkném pasu od Z.Janoucha (už jako předstoper). V té době jsme začali domácí znatelně přehrávat a kupodivu jsme byli lepší i po fyzické stránce. Definitivní pojistku na vítězství  mohl dát opět T.Macura ,ale bohužel z malého vápna přestřelil branku. A protože stále platí :,, Nedáš ,dostaneš“, domácím se podařilo vyrovnat.

Naštěstí  jsme to nezabalili a  v poslední minutě dal náš vítězný gól hlavou R.Černý (nastoupil jako střední  záložník,  v té době již jako levý záložník).

 Běrunice B - Sány  0 : 5

SestavaP.šafařík – P.Rohlíček ,P.Pilař , P.Kohoutek,M.Štěpán (T.Fiala ) – P.Štěpán , L.Hruška , Z.Janouch (R.Černý ),D.Mašinda  -  T.Brzák , T.Macura

Výsledek   odpovídá  současnému   umístění  obou mužstev  v tabulce ,hráli jsme proti mladému a ambicióznímu mužstvu, které se chce dostat zpět do 3.třídy.   

 Pátek B - Běrunice B  4 : 0  (3 : 0)

Sestava : M.Janouch – M.Čížek , P.Pilař, R.Černý, M.Štěpán (P.Rohlíček) – P.Záhora , P.Štěpán, Z.Janouch, L.Fiferna  - T.Brzák (P.Ouzký) , T.Macura

Bohužel musím konstatovat, že v současné době fotbalově na přední mužstva  tabulky nemáme. Zápas byl jako přes kopírák s minulým utkáním . Po prvním poločase bylo prakticky rozhodnuto a otázka byla : ,, Kolik gólů dostaneme“. Nakonec konečný výsledek byl pro nás ještě milosrdný.
 

 Běrunice B - Hradčany  5 : 2

P.Šafařík – P.Rohlíček (P.Ouzký ), P.Pilař, Z.Janouch ,P.Štěpán – P.Štěpán ,P.Fiferna,  L.Hruška ,R.Černý,  - T.Brzák (O.Vaňura ), T.Macura (M.Janouch)

Do utkání jsme nastoupili s odhodláním odčinit poslední dvě kruté porážky  konečně porazit někoho z popředí tabulky (jsou třetí )  Hned od začátku utkání jsme byli iniciativní a útok za útokem se valil na soupeřovu branku a takto  to vypadalo:

20.minuta   T.Macura         1 : 0

25.     „          R.Černý        2 :  0

30.     „          P.Fiferna      3 :  0

34.     „                             3 :  1

38.     „          T.Macura     4  : 1

45.     „                            4  : 2

46.     „         P.Fiferna       5   : 2

Po této brance jsem začal věřit ,že si vylepšíme naše celkové pasívní skóre. Příležitostí jsme k tomu měli za celý druhý poločas   neuvěřitelně moc. Jenom střídající  P.Ouzký měl na noze  minimálně pět tutovek, při jedné dokonce obešel brankáře, ale z osmi metrů netrefil prázdnou branku.

Žehuň  -  Běrunice   2   :   0   (0:0)

M.Janouch – P.Záhora,  P.Pilař , Z.Janouch , M.Štěpán – P.Štěpán , P.Fiferna , Mi.Bambas , L.Fiferna – P.Ouzký

K utkání jsme odjeli pouze s 10 ti hráči, protože naše ,,Ačko“ hrálo  ve stejnou dobu doma o záchranu  s Kost.Lhotou.

Domácí ,kteří jsou v tabulce ještě pod námi, hráli téměř  30 minut  také v deseti. Bohužel někteří naši hráči  zápas vzali jako nutné zlo a zápas doslova odchodili . Hrál se nudný, pěší  fotbal  s bezbrankovým výsledkem  v poločase.

V druhé půli jsme dostali  dva pěkné góly, ale určitě jeden se nechal chytit. V celém zápase jsme si nevytvořili jedinou brankovou příležitost.
 

Běrunice -  Odřepsy   4    :     2   (2:1)

Ma.Bambas – T.Fiala , P.Pilař , Z.Janouch,M.Štěpán (P.Rohlíček) – P.Záhora ,P.Štěpán,L.Hruška, L.Fiferna -  P.Ouzký (Mi.Bambas), T.Macura

Branky: P.Ouzký, 2x P.Záhora, L.Fiferna

Proti poslednímu týmu tabulky jsme se dostali již v 7 minutě do vedení a v utkání opět nevalné úrovně získali tři body.

M.F.
 

Záhornice  -  Běrunice B  2 : 2

M.Janouch (46. Min.  P.Šafařík ) -  P.Rohlíček , Mi.Bambas , Z.Janouch, M.Štěpán -  P.Štěpán , P.Fiferna, L.Fiferna -  P.Ouzký, P.Šafařík (46.min. M.Janouch)

Vzhledem  k dalšímu existenčnímu utkání   Áčka o záchranu okresního přeboru   se Semicemi  doma,   na nás  ,,zbylo“ pouze 10  lidí  včetně dvou brankářů. V poslední  době se nám na domácí nedaří ,protože v posledním  zápase minulého ročníku jsme u nich prohráli   5:2  a   vloni na podzim doma  3:4. 

Domácí začali sebevědomě, z herní převahy v 1.poločase vytěžili  jeden gól, který vstřelil hlavou náš bývalý hráč  L.Janouch.  My jsme si  z brejkových akcí  vytvořili tři brankové šance, bohužel  P.Štěpán,L.Fiferna  a ani P.Ouzký ,který se ocitl zcela sám  před svým bratrem v brance domácích, nedokázal bráchu obejít případně prostřelit.

Na začátku druhého poločasu vyrovnal P.Fiferna ,domácí znervózněli ,začali hledat chyby na rozhodčím, možná nás i podcenili. My jsme naopak zjistili, že s nimi můžeme hrát i v deseti vyrovnanou partii , najednou nás bylo na hřišti ,,plno“ ,stále častěji jsme byli u jejich branky a z trestného kopu Z.Janoucha jsme šli do vedení. Domácím se asi  6 minut před koncem podařilo vyrovnat a takto taky zápas skončil.

Za odhodlání ,obětavost zvláště ve druhém poločase jsme si remízu určitě zasloužili.
 

Střelecká tabulka

T. Brzák 7, P. Fiferna 6, R. Černý 5, L. Fiferna 5, L. Hruška 4, K. Chrastný 4, T. Macura 4, P. Záhora 3, J.Janouch 1, A. Fiferna 1, P. Ouzký 1, M. Kakrda 1, Z. Janouch 1