4. třída skupina C - jaro 2013

Opolany   -  Běrunice B  1 : 6

Sestava : M.Janouch – L.Fiferna , J.Janouch, Ma. Bambas (R.Černý ) ,D.Kubánek (L.Hála) – P.Záhora,P.Fiferna , Z.Janouch, Z.Kocfelda – T.Brzák , K.Chrastný (P.Štěpán)

Již v 7.minutě utkání jsme se ujali vedením gólem T.Brzáka po přesné přihrávce K.Chrastného. Další průběh utkání byl poměrně vyrovnaný , v 25.minutě se předvedl perfektním zákrokem M.Janouch, když vyrazil ránu směřující  do horního rohu branky. V 45.minutě doslova ,,sebral“ K.Chrastný  míč domácímu brankáři a zvýšil na  0 : 2 . Po přestávce hned v 46.minutě zvýšil na  0: 3 opět K.Chrastný.

V 56.minutě se domácím podařilo snížit na 1:3, ale co se odehrálo potom, to se jen tak nevidí a já osobně jsem se s tím ještě nesetkal. Místo oslavy gólu se dva domácí hráči mezi sebou porvali, další včetně trenérů je chtěli od sebe roztrhnout, takže jsme byli svědky malé  ragbyové vložky. Zcela správně byl iniciátor bitky vyloučen a  nám se dalšími  brankami T.Brzáka , K.Chrastného a nevídanou ,,bombou“ R.Černého , daleko za velkým vápnem, podařilo upravit na konečných  1 : 6.

Při pohledu na sestavu by jiný výsledek než výhra byl pro mne velkým zklamáním.   M.Fiferna

Libice B   -  Běrunice B  2 : 1

Sestava : Janouch M.
Dvořáček R. , Janouch J.,Hála P. (Štěpán P.), Štěpán M.( Lehký M.)
D.Mašinda ,Brzák T.,Janouch Z.,Fiferna L
Kocfelda P., OuzkýP.(Mašinda M.)

V 25.minutě  po pěkném centru P.Kocfeldy vstřelil vedoucí branku hlavou T.Brzák. Vedení jsme do konce poločasu uhájili, přestože domácí měli několik příležitostí k vyrovnání.
V druhém poločase se jim to podařilo,takže jsem vystřídal,ale  asi v 65.minutě se postupně zranili Z.Janouch a M.Lehký .Od té chvíle měli domácí obrovskou převahu a jenom díky jejich nešikovností a našemu štěstí jsme nerozhodný stav  v 9.ti  hráčích stále drželi. Bohužel,téměř v poslední minutě  jsme si dali vlastní gól.
Průběh utkání vůbec nenasvědčoval tomu,že hraje 3. mužstvo  s posledním.Domácím jsme  dopřáli radost z druhého vítězství v dosavadním ročníku soutěže.

Běrunice B  -  Sloveč  0 : 4

Sestava : Janouch M. - Dvořáček R. , Janouch J.,Hála P.(Teslík T.) , Rohlíček P., - Záhora P.,Náhlík P.,Brzák T.,Fiferna L. - Kocfelda P., Ouzký P.,(Štěpán P.)

Celý první poločas jsme odehráli velmi dobře takticky a vedoucímu mužstvu tabulky jsme byli vyrovnaným soupeřem,který tím byl dost zaskočen .

Na začátku druhého poločasu začal mít soupeř herní převahu , vypracoval si  dvě gólové příležitosti . Po neproměnění druhé z nich a po rychlém našem protiútoku zahodil ,,tutovku" P.Kocfelda ,když z malého vápna netrefil branku. Asi v 68.minutě chytil M.Janouch  nařízenou penaltu,bohužel  k údivu všech ji nechal rozhodčí opakovat . Při té už soupeř nezaváhal. V dalším průběhu utkání rozhodčí odpískal další dvě penalty ( jedna určitě nebyla,druhá ano)  a ani při těchto  se  soupeř  nemýlil .  Na  konečných 0 : 4  upravili hosté v závěru utkání.

Běrunice B  -  Odřepsy  4 : 2

Sestava: M.Janouch - P.Rohlíček (T.Teslík),J.Janouch ,P.Hála, M.Štěpán (R.Černý) - P.Záhora ,P.Fiferna,P.Štěpán,L.Fiferna - O.Vaňura (L.Hála), K.Chrastný

Sled branek:
  4.minuta   -    1 : 0   J.Janouch  -  gól z trestného kopu téměř z poloviny hřiště
18.     "       -     1: 1    po zahrání ,,malé domů"   ,,vymyslel" vyrovnání M.Janouch
25.     "       -     2 : 1  P.Fiferna  další kuriozní gól - při pokusu o střelu trefil bránícího hráče do hlavy a od něho se odrazil míč do branky
28.     "       -     3 : 1  K.Chrastný  - po pěkné akci obešel i brankáře a do prázdné branky snadno skóroval
47.     "       -     4 : 1  K.Chrastný  - gól přímo z rohu po chybě brankáře hostů
55.     "       -     4 : 2  hosté snížili po rychlém protiútoku

V dalším průběhu utkání už góly nepadly,přestože obě mužstva měla několik dobrých příležitostí ke vstřelení branek.

Dlouhopolsko  - Běrunice B  3 : 0

Sestava : Janouch M. - Rohlíček P. , Hála P., Bambas Mich., Štěpán M.( Štěpán P.) - Záhora P. , Fiferna P.,Teslík T.,Fiferna L. - OuzkýP.,Kocfelda P.,

Od začátku utkání nás domácí přehrávali. Útok za útokem se valil na naší branku.Domácí si vypracovali neuvěřitelný počet šancí,které buď vychytal náš brankář nebo domácí netrefili branku, případně  jejich finální přihrávka směřovala na hráče, který byl v ofsajdu. Opravdu s velkým stěstím jsme přečkali první poločas bez obdržené branky.

Druhý poločas se odehrával ve stejné režii,my jsme nic nevymysleli a domácí šli cílevědomě za vstřelením vedoucího gólu. Bylo až neuvěřitelné jak lehce nás obehrávali, špatně se koukalo jak domácí hráč  obešel tři naše a doslova je ,,posadil" na zadek. Není ani pěkný pohled na naše hráče, kteří jsou v 10.minutě druhého poločasu totálně fyzicky na dně.

V 67.minutě se domácí zaslouženě ujali vedení a následně během dvanácti minut přidali další dva góly. V té době byli někteří naši hráči na hřišti  jenom do počtu. Můžeme se vymlouvat  třeba  na hrbolaté hřiště, ale skutečnost je taková, že v takovéto sestavě nejsme schopni  uspět  s žádným mužstvem, protože vstřelit gól je pro nás téměř neřešitelný problém.

Běrunice B  -  Dymokury  B  5 : 1

Sestava :  Janouch M. – Teslík T. , Janouch J. ( Hála L. ), Hála P. , Černý R. – Štěpán P., Fiferna P., Brzák T., Fiferna L. – K.Chrastný ., (Chrastný M.),Kocfelda P. ( Ouzký P.)

S pěti změnami v základní sestavě oproti nepovedenému utkání s Dlouhopolskem jsme nastoupili proti soupeři, kterému jsme chtěli oplatit těsnou porážku z podzimu. Byli jsme jasnými favority i proto,že  soupeř v této jarní části  soutěže uhrál dosud pouhý jeden bod.

Během první čtvrthodiny  zápasu  3x  skóroval  K.Chrastný , v 34.minutě přidal čtvrtou branku zápasu  pěknou střelou z dálky P.Kocfelda. Takto skončil i první poločas a o vítězi  bylo prakticky  rozhodnuto. V 60.minutě hosté snížili a na konečných  5:1  zvýšil  v 75. minutě P.Fiferna.

Žehuň  -  Běrunice B  1 : 2

Sestava: Janouch M. – Rohlíček P., Janouch M.,Hála P., Fiferna L. – Náhlík P.,Brzák T., Janouch Z.(Fiferna P.),Záhora P. – Kocfelda P., Štěpán P.

Domácí byli ze začátku utkání lepší,my jsme se doslova trápili. V cca 20.minutě musel být pro zranění střídán Z.Janouch. Poločas skončil bez branek, v druhém poločase se hra postupně vyrovnala,do vedení jsme se dostali brankou J.Janoucha.Domácí vyrovnali ze správně nařízené penalty. Vítěznou branku vstřelil P.Kocfelda, podal informaci o utkání kapitán našeho mužstva M.Janouch.

Běrunice B  -  Hradčany  5 : 2

Sestava : Janouch M. – Rohlíček P. (55.min. Hála L.), Janouch M. , Brzák T.,Teslík T. – Černý R., Fiferna P.,Štěpán P.(55.min.Hruška L.),Fiferna L. – Chrastný K(70.min. Fiala T.), Chrastný M.

K utkání o třetí místo v tabulce přijel soupeř pouze s devíti hráči.Přes početní i herní převahu jsme si nevěděli s dobře bránícími hosty rady. Zdálky jsme téměř nevystřelili, kazili jsme přihrávky a  šance, které jsme měli jsme bohužel zahodili. Dva jejich útočníci dokázali za přispění našich chybujících hráčů vstřelit dva góly a rázem byl stav 0:2. V 38.minutě snížil  M.Chrastný a takto skončil i první poločas.

Ani na chvíli jsem nepochyboval o našem vítězství, protože na střídání byli připraveni dva klíčoví hráči ,,A“ mužstva L.Hála a L.Hruška. jejich příchod na hřiště hru podstatně  změnil, trvale jsme hráli na tři útočníky místy i čtyři. Vyrovnali jsme  T.Brzákem z penalty za faul na L.Hrušku. V 60.minutě jsme se konečně ujali vedení druhou brankou M.Chrastného, v 70.minutě pojistil vítězství  K.Chrastný  a v poslední minutě upravilna konečných 5:2 svým druhým gólem T.Brzák.

Křečkov  B  -  Běrunice B   3 : 2

Sestava : M.Janouch - Rohlíček , Hruška , Vaňura , Náhlík  - Záhora , P.Štěpán , Fiala , L.Fiferna  - R.Černý , P.Fiferna

V odloženém utkání ,které se hrálo mimořádně ve čtvrtek, nám  neobvykle vyšel začátek zápasu. Již ve 3.minutě jsme šli do vedení brankou O.Vaňury, když  ve 13.minutě zvýšil P.Záhora na  0:2, vypadalo to na pohodový zápas. Ve 20.minutě domácí naším vlastním gólem snížili a po půl hodině hry vyrovnali. Takto skončil první poločas.
Ihned po zahájení druhého poločasu se domácí ujali vedení, naše mužstvo jsme mělo po celý zbytek zápasu herní i územní převahu, ale na vyrovnání jsme nedosáhli. Největší příležitost měli ke konci zápasu dva naši útočníci, když šli na jednoho obránce, ale situaci vyřešili jak začátečníci. Takže po čtyřech bodovaných utkáních za s sebou jsme tentokrát odjeli bez bodu.

Běrunice B  -  Vrbice  2 : 2

Sestava : M.Janouch - Rohlíček, Ma.Bambas,P.Hála (M.Štěpán),Teslík - Záhora(Fiala) , P.Štěpán(L.Hála) , Hruška,L.Fiferna - R.Černý , Brzák

Bylo to vyrovnané a pohledné utkání.Hosté se ujali vedení již v 10.minutě,nám se podařilo vyrovnat ve 40.minutě po pěkné individuální akci R.Černého ,když obehrál čtyři protihráče a pak nezištně přihrál T.Brzákovi pro kterého nebyl problém vstřelit gól.
V druhém poločase jsme šli do vedení brankou ,kterou vstřelil opět T.Brzák.Dvanáct minut před koncem hosté vyrovnali po hrubé chybě T.Teslíka na  2:2 a takto také naše poslední domácí utkání sezony skončilo.

Záhornice  -  Běrunice B   5 : 2

Sestava : M.Janouch - Rohlíček ,Ma.Bambas , P.Hála (L.Hruška), M.Štěpán(P.Náhlik) - Záhora , P.Fiferna , Fiala ,L.Fiferna - R.Černý,Brzák

Branky: Brzák, P.Fiferna

K poslednímu utkání sezóny jsme jeli ihned po odehraném dopoledním a vítězném utkání našeho ,,A" mužstva ze Semic, které  tímto vítězstvím definitivně zachránilo pro Běrunice účast v okresním přeboru na příští rok.
,,B" mužstvo mělo zase zajištěno celkové třetí místo v tabulce bez ohledu na výsledek utkání, takže  šlo akorát o prestiž.   V poslední době jsou výsledky mezi oběma mužstvy dost ,,divoké ",vloni na jaře jsme prohráli v Záhornicích 8:1 , naopak na podzim doma jsme vyhráli my stejným výsledkem. Vzhledem k tomu, že se v zápase vystřídalo  8  hráčů, kteří zasáhli i do dopoledního utkání v Semicích, tušil jsem,  že to nebude lehké utkání.
Domácí dali poměrně brzy první gól, do přestávky přidali ještě dva a o vítězství domácích bylo rozhodnuto. I ve druhém poločase hráli s chutí,  měli velkou touhu po vítězství a zaslouženě se ho dočkali. Hatrickem u domácích se blýskl bývalý náš hráč Luboš Janouch.
Na naší omluvu lze jen říci, že někteří naší hráči odehráli během  posledního týdne i šest utkání.