Podzim 2011

Hradčany - Běrunice B  3 : 2
Sestava: Šafařík P. – Teslík T., Hála P. , Janouch J. , Štěpán M. , - Záhora P. , Fiferna P. , Janouch Z. , Fiferna L. , - Brzák T. , Kocfelda P. ,
Do nového ročníku  fotbalové soutěže jsme vstoupili tou nesprávnou nohou. V utkání  průměrné úrovně jsme nestačili na domácí a prohráli 3:2. Většina našich hráčů se ani nepřiblížila výkonům z uplynulé sezóny.
Branky : na  1: 1 vyrovnával T.Brzák, na 2:2 vyrovnával Z.Janouch

Běrunice B - Pátek B  1 : 1

Sestava : P.Šafařík, T.Teslík (P.Hála) , T.Zima , M.Čížek , R.Dvořáček , - P.Záhora , P.Fiferna , Z.Janouch ( M.Chrastný), L.Fiferna – T.Brzák , P.Kocfelda
Po bezbrankovém prvním poločase se hostující dostali do vedení. Nám se podařilo vyrovnat čtvrt hodiny před koncem utkání. Po pěkné samostatné akci P.Záhory vyrovnal T.Brzák. Těsně před závěrem  utkání mohl rozhodnout P.Kocfelda.

Křečkov ,,B“ -  Běrunice  3  : 4    (3:1)

Sestava: P.Šafařík – R.Dvořáček, P.Hála , M.Čížek , M.Štěpán (M.Chrastný) – T.Teslík, T.Brzák , Z.Janouch (R.Černý), L.Fiferna – O.Vaňura, P.Fiferna

Branky: P.Fiferna , O.Vaňura 2x , R.Černý
Do utkání jsme nastoupili s vědomím, že v Křečkově se nám nedaří (vloni jsme zde dostali nakládačku 4:0) a v případě prohry by jsme se propadli na samý konec tabulky.
Začali jsme velice dobře a již v 5.minutě jsme se dostali do vedení.  Přestože jsme byli aktivnější ,domácí  brzy vyrovnali  a v 40.minutě již vedli  3:1. My jsme si v průběhu prvního poločasu vypracovali a zároveň zahodili neskutečný počet vyložených šancí. Těsně před koncem prvního poločasu se nám přeci jenom podařilo snížit  na rozdíl jedné branky.
V druhé půli jsme pokračovali  v náporu, byli ještě o poznání  lepší než domácí, a v 60.minutě vyrovnali  na   3:3. O dvě minuty později  dostal náš tým do vedení velice dobře hrající R.Černý. Když  v 75.minutě domácí neproměnili dost přísně nařízenou penaltu, bylo o utkání rozhodnuto. Po dlouhé době vezeme z Křečkova plný počet bodů.

Běrunice -  Opolany  3 : 2   (2:1)
Sestava : P.Šafařík – T.Teslík , P.Hála , J.Janouch, M.Štěpán (M.Chrastný )  - P.Záhora, P.Fiferna , Z.Janouch ( R.Černý), L.Fiferna – T.Brzák, O.Vaňura
Za  krásné první podzimní neděle jsme hostili  mužstvo Opolan.
V utkání jsme se dostali do vedení již v 10.minutě brankou O.Vaňury. V 15.minutě hosté vyrovnali. V dalším průběhu utkání  jsme kazili přihrávky ,nedůsledně obsazovali protihráče, v osobních soubojích byli nedůrazní.Soupeř hrozil nebezpečnými ,rychlými protiútoky. Přesto jsme šli v 35.minutě  do vedení opět my. Vedoucí gól vsítil opět O.Vaňura,který byl v tomto utkání naším nejlepším hráčem a ostatní jasně převyšoval. Měl jsem pocit, že v utkání snad nikdo  jiný gól nedá. Vzhledem k tomu, že po přestávce se na naší hře téměř nic nezměnilo, přišel trest v podobě vyrovnávací branky. Když už to vypadalo,že zápas skončí remízou,vstřelil  hodně  náhodný gól v 84.minutě P.Záhora. Výsledkem 3:2 utkání, ve kterém jsme určitě nebyli lepší, také skončilo.
Běrunice -  Odřepsy   3  :  3   (2:0)

Sestava : P.Šafařík – T.Teslík , P.Hála , J.Janouch,  R.Dvořáček(P.Kocfelda )  - P.Záhora, P.Fiferna , T.Brzák (Z.Janouch) , L.Fiferna –  K.Chrastný ( T.Macura), J.Podnecký

Po celkem bezproblémovém prvním poločase, který jsme vyhráli 2:0, jsme  nakonec pouze remizovali  3:3. Velmi laciný vyrovnávací gól jsme dostali  pět minut před  koncem utkání. Třemi  brankami v našem mužstvu  se blýskl  K.Chrastný.

Žehuň – Běrunice   1  :  1    (1:0)
Sestava: P.Šafařík – T.Teslík , J.Janouch , T.Brzák ,  R.Dvořáček  - P.Záhora, T.Macura , P.Fiferna , L.Fiferna  -  P.Ouzký ( Z.Janouch) , P.Kocfelda
Celý první poločas jsme měli herní převahu, bohužel bez šancí a  téměř bez střel na branku. A když jsme zahodili i dva trestné kopy, nebylo se čemu divit ,že jsme první poločas prohráli 1:0. Druhý poločas začal zase naší aktivitou , v 48.minutě T. Brzák   vyrovnal  a zdálo se,že je jen otázka času,kdy  otočíme výsledek na naší stranu. Několik slibných akcí jsme předvedli, gólu jsme se však nedočkali. Domácí dobře vystřídali, hru v poli  postupně vyrovnali , přesto se na výsledku  již nic nezměnilo. Myslím si, že remíza byla nakonec  spravedlivá pro obě mužstva.

Běrunice - Sány  1 :  3  (0:0)

Sestava : P.Šafařík – T.Teslík , J.Janouch , (Havránek J.) T.Brzák ,  R.Dvořáček  - P.Záhora, T.Macura  ( Černý R.), P.Fiferna , L.Fiferna  -   P.Kocfelda ( Ouzký P.),Chrastný K.
Prvnímu mužstvu tabulky jsme stačili pouze první poločas. V druhém poločase jsme po vlastních chybách dostali dva góly a nakonec pouze  5 minut před koncem snížili  K.Chrastným  na konečných  1:3.

Dlouhopolsko – Běrunice  2  :  1  ( 0:0)
P.Šafařík  - R.Dvořáček,T.Zima,T.Brzák,M.Štěpán – J.Havránek,  P.Fiferna,Z.Janouch,L.Fiferna – P.Kocfelda,P.Ouzký
Branka.Kocfelda
,,Derby“ utkání začalo aktivnějším přístupem domácích hráčů, celý první poločas měli  míč na kopačkách podstatně více než  naši, ale žádnou vyloženou šanci si nevypracovali. Naopak my jsme měli tři  brejkové  akce, ale nic jsme z toho také  nevytěžili. Vstřelili  jsme P.Ouzkým hezký gól ,bohužel pro  ofsajd nebyl  domácím rozhodčím uznán, takže první poločas skončil bez branek.
V druhém poločase se domácí ujali  vedení. Za  nás mohl vše vyřešit P.Kocfelda. Nejprve  nepochopitelně nepřihrál  dobře postaveným spoluhráčům, další dobře rozehranou akci trestuhodně zahodil střelou nad branku. V 75.minutě se konečně trefil a vyrovnal . V 80.minutě na nás rozhodčí odpískal penaltu po faulu, který podle mne byl  mimo  pokutové území.  Domácí proměnili ,my jsme  ve snaze alespoň vyrovnat ,hru otevřeli a od té chvíle jsme mohli dostat další tři jasné góly.  S odstupem času mohu říci, že jsme prohráli zaslouženě. Omluvou pro nás nemůže být ani to, že jsme neměli nikoho na střídání  a celé utkání museli odehrát v 11.lidech.

Běrunice – Záhornice   2  : 1   (1:0)
Sestava : P.Šafařík – P.Náhlík, P.Hála (R.Černý) , T.Brzák, J.Havránek – P.Záhora , P.Fiferna, M.Chrastný , L.Fiferna – K.Chrastný  (Z.Janouch ) , P.Kocfelda ( P.Ouzký )
Branky :  K.Chrastný , R.Černý

Sloveč – Běrunice  3  :  0  ( 2:0 )
Sestava : P.Šafařík – R.Dvořáček , T.Zima , T.Brzák , M.Štěpán – P.Záhora,P.Fiferna, Z.Janouch , L.Fiferna – P.Kocfelda , T.Teslík
Vzhledem  k shodnému termínu s ,,A“ mužstvem jsme měli k dispozici pouze základní  sestavu. Utkání jsme začali a v podstatě celý zápas odehráli ustrašeně, bez pohybu a téměř bez zájmu. V poločase jsme vedli  povzbudivé řeči,ale  bohužel skutek  utek. Soupeř byl ve všech směrech lepší ,neproměnil penaltu  a zahodil neuvěřitelné množství  vyložených šancí. My se můžeme pochlubit pouze špatným zakončením střeleckých pokusů  Z.Janoucha, T.Brzáka a R.Dvořáčka. Konečný výsledek je pro nás ještě milosrdný.
Běrunice B - Libice B   6 : 3

Sestava: P.Šafařík – R.Dvořáček  (R.Černý),T.Zima , T.Brzák,T.Teslík – P.Záhora, P.Fiferna, P.Náhlík, L.Fiferna – P.Kocfelda (P.Ouzký ) , K.Chrastný (M.Chrastný)
Branky : L.Fiferna 3, P.Kocfelda, P.Záhora, P.Fiferna

Utkání jsme začali velice dobře, již ve 3.minutě jsme se ujali vedení gólem P.Kocfeldy. V dalším průběhu utkání jsme měli hru pod kontrolou, byli lepší ,ale zvýšit se nám podařilo až v 43.minutě gólem L.Fiferny. Po přestávce neuběhly ani dvě minuty a hosté snížili. Od této  chvíle to bylo s výsledkem jako na houpačce.V 61.minutě byl stav 4:1, když oba góly vstřelil opět  L.Fiferna.  V tu dobu se zdálo, že si soupeř odveze pořádný ,,výprask“ ,ale opak byl pravdou. V 77.minutě byl  stav utkání  4:3. Naštěstí naši hráči žádný dramatický závěr nepřipustili a góly P.Záhory  v 81.minutě a P.Fiferny v 83.minutěupravili na konečných 6:3.

Dymokury ,,B“ – Běrunice   1 : 1  (1:1)

Sestava : P.Šafařík – T.Teslík, J.Janouch,D.Hála,R.Dvořáček – P.Záhora (R.Černý),P.Fiferna,P.Náhlík, L.Fiferna – K.Chrastný , T.Brzák

S  podzimní sezónou  jsme se chtěli rozloučit vítězstvím a posunout se v tabulce o něco výš  , snížit bodovou  ztrátu na soupeře před námi a vylepšit  bodovou bilanci  na hřištích soupeřů.   Nezačali jsme zrovna nejlépe, hned od začátku jsme se dostali pod tlak a již v 3.minutě jsme inkasovali . I v dalších 20.minutách  byli domácí aktivnější, využívali ukázkově rychlých krajních záložníků  a tak to vypadalo, že hrají stále na čtyři útočníky. Naštěstí další branku jsme nedostali a postupně se hra začala vyrovnávat a brankové příležitosti se rodily na obou stranách.  V 34.minutě vyrovnal T.Brzák . V druhém poločase utkání slušné úrovně pokračovalo.  Kamil Chrastný  trefil pouze břevno . Další příležitosti jsme měli při trestných kopech ,ale ani při nich jsme neohrozili již náhradního brankáře domácích . Další příležitost rozhodnout zápas měl opět Kamil Chrastný, pěkná  rána se otřela jen o tyč. A tak když domácí v 85.minutě zahodili vyloženou šanci, skončilo utkání  asi spravedlivou remízou.