Podzim 2014

Běrunice A  - Kovanice A  0 : 2

„Je škoda, že jsme prohráli. Měli jsme více ze hry. Herně to nebylo nejhorší, ale nic jsme nevymysleli, neměli jsme žádnou loženku. Chyběla nám hlavně finální fáze. Soupeř dal dva góly z brejků a mohl přidat ještě asi dva. Jinak to byl hratelný soupeř, ale bez gólu to nejde," litoval běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

„Domácí měli asi o něco více ze hry, ale neměli žádnou vyloženou šanci, k bráně se téměř nedostali. My jsme hráli na brejky a dva z nich jsme proměnili. Je to pro nás dobrý vstup, jsme spokojeni," měl radost z premiérové výhry kouč kovanického mužstva Lukáš Kout.

Branky: Kollmann, Kukla. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Běrunice: Janouch – Poláček, Bambas, J. Čížek (46. Záhora), Fiala –  M. Černý (80. Fiferna), R. Černý, L. Hála, Náhlík – Vaňura (46. K. Chrastný), M. Chrastný.

Hrubý Jeseník - Běrunice A  0 : 2

„Byli jsme lepší než soupeř, ale když máme něco vymyslet, tak nám to vázne. Ve druhé půli jsme soupeře přehrávali, hosté jedinou střelou své vedení navýšili. Běrunice ale výborně bránily," chválil soupeře předseda klubu Hrubého Jeseníku Roman Sodoma.

„Začali jsme dobře, byli jsme aktivní a to se nám vyplatilo, v osmé minutě jsme dali první gól. První půle byla z naší strany hodně dobrá, byl jsem spokojený. Hráli jsme po zemi, herně to bylo dobré, ale chyběl nám rychlejší přechod do útoku. Druhá půle už byla horší, domácí nás tlačili a my už jsme se k ničemu nedostali. Domácí ale také téměř nic neměli," uvedl běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

Branky: 8. J. Čížek, 72. Majer. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1.

Běrunice: Šafařík – M. Čížek (70. Pilař), L. Hála, D. Hála, Fiala – Majer, J. Čížek (65. K. Chrastný), R. Černý, Náhlík – M. Chrastný, M. Černý (80. Záhora).

Běrunice A - Rožďalovice A  2 : 3

„Hosté měli na začátku dvě šance, ty ale nedali. My jsme z první akce vstřelili gól a pak jsme přidali druhý. Místo toho, abychom v klidu hráli a kombinovali, jsme přestali hrát. Hosté ale byli jasně lepší po celý zápas. My jsme pak už nic neudělali. Soupeř byl ve všech směrech lepší a výhru si asi zasloužil," sportovně přiznal kouč poražených Zbyněk Eliáš.

„Těžko jsme sestavu skládali, museli hrát i kluci z béčka. Začali jsme dobře, měli i šance, ale soupeř se dostal poprvé do šance a hned z toho byl gól. To je naše klasika. My jsme se snažili, ale domácí dali druhou branku. To byla sprcha. Po půlhodině hry jsme snížili a za deset minut jsme vyrovnali. Po přestávce jsme dali branku z pokutového kopu a to nás nakoplo. Soupeř už nic neměl. Bylo to ubojované, ale máme tři body. Ve všech směrech jsme soupeře přehráli," shodl se se svým protějškem trenér Rožďalovic Milan Švábenský.

Branky: Pilař, Náhlík – D. Najmon, Kunc, M. Najmon. ŽK: 2:1. ČK: 75. Poláček (Běrunice). Diváci: 100. Poločas: 2:2.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, D. Hála, M. Čížek, Fiala – Majer (65. Záhora), R. Černý, L. Hála, Náhlík – M. Chrastný, Pilař (68. Fiferna).

Běrunice A - Všejany 2 : 2

„Začali jsme dobře, snažili jsme se hrát po zemi, ale po chybě stopera jsme dostali první gól. To byla škoda. Do poločasu jsme alespoň z penalty vyrovnali. Po poločase to bylo stejné, nám ale postupně docházely síly a soupeř byl o něco lepší. Naštěstí nedal penaltu. Pak ale přece jen vsítili druhý gól. My jsme vyrovnali ze druhé penalty. Byl to remízový zápas, měli jsme štěstí, ale bod jsme si zasloužili," vyprávěl běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

„Brzo po začátku jsme šli po chybě soupeře do vedení. To jsme mohli navýšit, když jsme šli dvakrát sami na branku. Poté stejnou šancí zahrozil soupeř a chvíli na to již vyrovnal z penalty. Ve zbytku poločasu byli domácí lepší a často nás přečíslovali. Ve druhém poločase jsme neproměnili penaltu, ale záhy jsme se dostali přece jen do vedení. O to jsme přišli deset minut před koncem, kdy jsme nejprve chybovali, nebezpečí jsme následně uhasili, ale rozhodčí posoudil situaci jako penaltovou. Remíza je asi zasloužená, ale s ohledem na druhou vyrovnávací branku soupeře jí můžeme považovat za ztrátu," zhodnotil zápas trenér hostů Jan Truksa.

Branky: R. Černý (z PK), Bambas (z PK)  – Hanuš, Bouška. Rozhodčí: Kubera. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 1:1.
Běrunice: K. Chrastný – Náhlík, L. Hála, D. Hála, Fiala (80. Mašinda) –  Záhora, R. Černý, J. Čížek, M. Černý – M. Chrastný, Pilař (70. Bambas).

Přerov A - Běrunice A  2 : 2

„Prvních dvacet minut jsme byli lepším týmem a dali jsme první gól z jasné penalty. Pak jsme si nechali vnutit hru soupeře, ale naštěstí jsme v osmdesáté minutě vyrovnali. Remíza je asi zasloužená," uvedl přerovský hráč Jan Kolenský.

„Na pohled to byl hrozný fotbal, nic se nedělo. Spíše míče létaly dopředu, mezihra nebyla žádná. My jsme si mohli odvézt tři body, Přerov si ale nezasloužil prohrát, takže je to spravedlivé," přiznal běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

Branky: Kolenský (z PK), Koutský – M. Chrastný, J. Čížek. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 1:1.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, L. Hála, M. Čížek, Fiala – Majer, R. Černý, J. Čížek, Záhora – M. Chrastný, M. Černý.

Běrunice A - Kostelní Lhota 2 : 3

„Věděli jsme, co bude soupeř hrát, ale naše hra nám nešla. Kostelka byla celý první poločas lepší, což vyjádřila gólově. Z naší strany byl první poločas hrozný. Ve druhém poločase soupeř prostřídal a asi to i trochu podcenil. My jsme dali dva góly, to nás nakoplo a mohli jsme i vyrovnat, měli jsme tam jednu obrovskou šanci. Zase jsme soupeři nabídli dva góly po našich hrubkách, to se nám stává každý zápas," smutnil běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

„Do poločasu jsme si vytvořili velké množství šancí, ale proměnili jsme jen tři. Domácí téměř neexistovali. Ve druhém poločase jsme si z toho dělali srandičky, domácí snížili na dva tři a téměř vyrovnali. V nervózním závěru jsme vítězství uhájili. Důležité jsou tři body, ale za týden musíme přidat," uvedl vedoucí hostujícího mužstva Jaroslav Pavlík.

Branky: 65. a 75. Vaňura – 23. Roman Fink, 32. Telipský, 42. M. Mácha (z PK). Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 0:3.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, D. Hála, L. Hála, Fiala – Záhora (70. Mašinda), R. Černý, M. Černý (46. Fiferna), Náhlík – Vaňura, M. Chrastný.

Semice B - Běrunice A  4 : 0

„Po šesti zápasech bez bodu jsme museli povolat kluky z áčka a ti nám výrazně pomohli. Chtěl bych vyzdvihnout Michala Koštíře, který hru dirigoval a dával góly. Měli jsme převahu, dalších pět tutovek, ty jsme ale neproměnili," vyprávěl trenér semické rezervy Miroslav Koštíř.

„Chtěli jsme hrát zezadu, dvacet minut jsme měli více ze hry, domácí byli ospalí. Pak nás dvakrát přehráli a dali dva góly. Po poločase jsme měli šanci na snížení, tu jsme neproměnili a z protiútoku jsme dostali třetí gól. Domácí nás trestali z brejků," řekl asistent běrunického trenéra Jaroslav Janouch.

Branky: 41. a 50. Koštíř, 24. M. Bubeník, 80. Tyityiš. Rozhodčí: Kopic. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 2:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, R. Černý, L. Hála, Fiala – Záhora, Ouzký, J. Čížek (85. Z. Janouch), M. Černý – Vaňura, M. Čížek.

Běrunice A - Ostrá B  2 : 0

„Začali jsme dobře a brzy jsme dali první gól po rohovém kopu a následné skrumáži. Dopředu jsme byli nebezpeční, tam nám to fungovalo, ale dozadu jsme hráli špatně, měli jsme tam velké díry a soupeř měl asi pět tutovek. Nás podržel gólman, který toho hodně pochytal a díky němu jsme vyhráli. Ve druhém poločase už jsme tolik nechybovali. Pak jsme během pár minut trefili třikrát tyč. Jsme rádi za tři body," ulevil si běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

„Domácí nás zaskočili po standardní situaci, kdy nám dali první gól. Z nás spadla nervozita a v poločase jsme mohli vyhrávat tak pět dva. Měli jsme vyložené šance, netrefili jsme ale ani prázdnou bránu. Ve druhém poločase to bylo z naší strany lepší, ale opět naši útočníci nedali góly. Nikdo by se nemohl divit, kdybychom vyhráli osm dva. Zápas nám nevyšel," řekl kouč rezervy Ostré Václav Uher.

Branky: M. Černý, Vaňura. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 2:1. Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, L. Hála, D. Hála, M. Čížek – Majer (80. Záhora), R. Černý, J. Čížek, Náhlík – Vaňura, M. Černý (80. M. Chrastný).

Pátek A - Běrunice A  4 : 0

„První půle byla vyrovnaná, zbytečně jsme Běrunice nechali hrát. Ve druhé už jsme jasně dominovali a přidali další góly," řekl k utkání pátecký fotbalista Jaromír Bulíř.

„V prvním poločase hráli domácí jen po vápno, žádnou šanci si nevytvořili. Paradoxně jsme se my pokusili po brejcích o nějaké střely. Pátek znervózněl, ale pak nám dal gól do šatny a tím se uklidnil. Ve druhém poločase jsme dostali během pěti minut dva góly a my už jsme odpadli," řekl běrunický trenér Jaroslav Janouch.

Branky: 41. a 68. Zumr, 55. Marek Paclík, 73. Jirásek. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 1:0.

Běrunice: K. Chrastný – Fiala, Bambas, L. Hála, M. Čížek (65. Štěpán) – Náhlík, Majer, J. Čížek, M. Černý – M. Chrastný (44. Záhora), Vaňura.

Běrunice A - Boh. Poděbrady B

„Potřebovali jsme vyhrát. Řekli jsme si, že na soupeře vlétneme, nenecháme ho hrát a to se vyplatilo. Dali jsme dva góly, i když se nám herně moc nedařilo. Upřímně řečeno, kdybychom neporazili ani Poděbrady, bylo by to hodně špatné. Měli jsme  dát víc gólů, šancí jsme měli tak na deset branek," uvedl běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

„Jsme momentálně hodně zdecimovaní, musíme to nějak dohrát. Všichni museli hrát až do konce. Musíme si sednout s vedením a říct si, jak  soutěž dohrát. Máme asi šest zraněných. Ani Běrunice neměly velkou kvalitu a nejvíce úsměvné bylo, že domácí přestřelili bránu asi z půl metru. Spíš je to trápení než radost z fotbalu," ulevil si trenér poděbradské rezervy Miloš Novák.

Branky: R. Černý 2, Vaňura 2. Rozhodčí: Tvrdý. Bez karet. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, L. Hála, M. Čížek, Fiala – Náhlík, R. Černý, J. Čížek (60. Štěpán), Majer – M. Černý, Vaňura.

M. Králové A - Běrunice A  3 : 1

„Bylo to vybojované vítězství. Žádný pohledný fotbal to nebyl, ale my jsme měli asi více ze hry. V prvním poločase jsme mohli přidat o dva góly víc," shrnul utkání domácí kouč Petr Pařízek.

„Patnáct minut pro nás bylo tragických, neboť to už jsme prohrávali dva nula. Pak se hra vyrovnala a posledních patnáct minut první půle jsme byli lepší. Měli jsme dvě gólovky, ale nedali jsme, mohlo to být ještě zajímavé. Druhá půle se nesla v podobném duchu. Domácí měli nebezpečné brejky a přidali třetí gól. My jsme jen snížili. Ostudu jsme ale neudělali. Nás srazily dva rychlé góly," řekl jeden z běrunických trenérů Jaroslav Janouch.

Branky: Kafka, Langr, Novák – Vaňura (z PK). Rozhodčí: Voborník. ŽK: 2:1. Diváci: 140. Poločas: 2:0.
Běrunice: K. Chrastný – L. Hála, M. Čížek, Fiala, Náhlík (30. Fiferna) – Majer, R. Černý, J. Čížek (90. Z. Janouch), M. Černý – Vaňura, Záhora (60. Štěpán).

Běrunice A - Loučeň  1 : 0

„Chtěli jsme hru soupeře bourat, zahustit to a hrát na brejky. Loučeň nás ale v prvním poločase přehrávala, k ničemu nás nepustila a byla jasně lepší. Ve druhé půli jsme chtěli hrát víc kombinačně a dostali jsme se víc do hry. Z toho vyplynuly naše brejky a po dvou z nich jsme kopali dvě penalty. Ani jednu jsme ale nedali. A ještě jsme jednou trefili břevno. Až v poslední minutě jsme z brejku rozhodli. Před zápasem bych bral bod, nakonec máme tři. Jinak byl  ale zápas podprůměrný," hodnotil střetnutí běrunický kouč Zbyněk Eliáš.

„Zápas jsme dobře rozehráli, měli jsme výraznou územní převahu, ale v koncovce jsme selhávali. Ve druhém poločase jsme se namísto hře začali věnovat diskuzi s rozhodčími a byli jsme za to odměněni dvěma spornými penaltami, které náš brankář zneškodnil. Nedisciplinovaností a laxností jsme domácí dostali do hry a ti jednu z šancí v závěru proměnili," popisoval průběh zápasu hostující trenér Vladimír Honzák.

Branka: 90. R. Černý. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, D. Hála, M. Čížek, Poláček – Záhora, R. Černý, L. Hála, Majer – Vaňura, Mitrev.

Kostomlaty - Běrunice A 1 : 1

„První poločas byl z naší strany výborný, herně jsme soupeře převyšovali a měli jsme i šance. To vyústilo v pokutový kop. Ve druhém poločase jsme opět nepotvrdili výkon z první půle. Hosté byli agresivnější a měli větší chuť po vstřelení gólu. Koledovali jsme si o gól a ten jsme dvě minuty před koncem dostali. Navíc pár jejich šancí chytil náš brankář. Dva body jsme ztratili," litoval domácí středopolař Jaroslav Tománek.

„K utkání jsme přistoupili špatně, ale zápas nakonec skončil zaslouženou remízou. V prvním poločase byli domácí lepší, my zase ve druhém dějství. V první půli jsme domácí nechali hrát, nebyli jsme důrazní, někteří se už asi viděli na rozlučce. Byl to špatný výkon. V poločase jsme si to vyříkali a byli jsme jasně lepší. Měli jsme asi tři gólovky, které vychytal domácí brankář. Nakonec jsme vyrovnali. Za druhou půli jsme si bod zasloužili," přemýšlel nahlas trenér běrunického mužstva Zbyněk Eliáš.

Branky: 25. Michal Sporiš (z PK) – 88. Vaňura. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, L. Hála, M. Čížek, Fiala (65. Pilař) – Náhlík (3. Záhora, 46. Mitrev), R. Černý, J. Čížek, Majer – Vaňura, M. Černý (90. Štěpán).


Tabulka po 13. kole

1. Pátek                      ⋌ 13 9 3  1 37:8  30
2. Kost. Lhota             ⋌ 13 9 2  2 28:15 29
3. Rožďalovice            ⋌ 13 8 2  3 32:17 26
4. Loučeň                   ⋌ 13 7 4  2 24:11 25
5. Měst. Králové          ⋌ 13 7 2  4 30:19 23
6. Kovanice                ⋌ 13 6 2  5 20:16 20
7. Všejany                  ⋌ 13 6 2  5 25:23 20
8. Hr. Jeseník              ⋌ 13 6 1  6 24:22 19
9. Přerov n. L.            ⋌ 13 5 2  6 17:28 17
10. Běrunice            ⋌    13 4 3  6 19:24 15
11. Ostrá B                 ⋌ 13 4 2  7 28:27 14
12. Kostomlaty           ⋌ 13 3 1  9 14:40 10
13. Semice B              ⋌ 13 2 0 11 19:41  6
14. B. Poděbrady B    ⋌ 13 2 0 11 11:37  6