Jaro 2015

Okresní přebor - jaro 2015 

Kovanice A Běrunice A  2 : 2

 „Musíme uznat, že po velmi špatném prvním poločase bychom byli za remízu rádi, a je to jen naše škoda, že jsme ve druhém poločase neudělali pro výhru více. Kaňkou zápasu bylo zranění hráče Běrunic v závěru utkání, přejeme brzké uzdravení. Pro nás bohužel byla kaňka v utkání i výkon rozhodčích ve druhém poločase," uvedl člen kovanického výboru Jakub Soukal. „V prvním poločase jsme byli lepší, do pětadvacáté minuty jsme hráli dobře, kombinačně a dali jsme první gól. Pak jsme to spíše nakopávali, ale byli jsme lepší a měli jsme další dvě šance. Soupeře jsme do ničeho nepustili. Po přestávce to bylo ale obráceně, domácí byli lepší a skóre otočili. My jsme alespoň vyrovnali. Podle průběhu je remíza spravedlivá," uvedl trenér Běrunic Zbyněk Eliáš.

Branky: Kopecký, Poklop – M. Černý 2 (2. z PK). Rozhodčí: Tvrdý. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1.Běrunice: K. Chrastný – M. Čížek, Pilař, L. Hála, Náhlík – Mitrev, R. Černý, J. Čížek, Majer (75. Fiala) – Vaňura, M. Černý.

Běrunice A - Hrubý Jeseník  1 : 1

„Začali jsme dobře, patnáct minut jsme byli lepší, pak jsme ale přestali hrát, soupeři jsme nechávali hodně prostoru, bylo to bez nasazení. Jeseník se toho chopil, měl tři velké šance a nastřelil břevno. No a pak nám dal gól. Ve druhé půli se to obrátilo. Byli jsme lepší a nakonec Vaňura vyrovnal. Remíza asi po průběhu hry odpovídá, na šance ale vyhráli hosté. My dokážeme hrát dobře jen jeden poločas," uvedl běrunický trenér Zbyněk Eliáš. „Neměli jsme fotbalové štěstí. Měli jsme dost šancí a trefili jsme břevno. Sice remíza zápasu asi sluší, ale my jsme měli více brankových příležitostí. Jen nám to létalo kolem brány, což je u nás klasika," hodnotila zápas asistentka týmu Hrubého Jeseníku Jana Štočková.

Branky: 62. Vaňura – 31. Ott. Rozhodčí: Černý. ŽK: 0:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Běrunice: K. Chrastný – Fiala, D. Hála, M. Čížek, Poláček (46. Vaňura) – Náhlík, R. Černý, M. Černý, Majer (80. Záhora) – Mitrev , Pilař.

Rožďalovice A - Běrunice A  3 : 2

„Do utkání jsme vstoupili velice špatně, ve druhé minutě jsme prohrávali. A ve dvacáté jsme dostali druhý gól. Z toho jsme se trošku oklepali a do poločasu jsme snížili. To byl ještě dobrý výsledek. Ve druhé půli jsme přeskupili řady, vyrovnali jsme a měli jsme soupeře pod tlakem. Asi jsme vyhráli zaslouženě, měli jsme více šancí. Kluky chci pochválit za druhý poločas, ten odbojovali, a také za to, že jsme to otočili. Musíme se ale zlepšit v obranné fázi," uvedl rožďalovický trenér Milan Švábenský.

 „Začali jsme dobře, nechtěli jsme hrát u soupeře otevřený fotbal. Byli jsme zatažení a hráli jsme na brejky. Brzy jsme dali první gól a ve dvacáté minutě jsme vedli o dvě branky. Takže nám taktika vycházela, první půle byla solidní. Ve druhém poločase jsme se nechali zatlačit, přicházely standardní situace a po nich jsme dostali góly. Nemáme žádný bod, domácí byli po celý zápas lepší. Mrzí mě to, že náš brankář dvakrát vyrazil míč a soupeř to vždy dorazil," uvedl běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

Branky: Havlík, M. Najmon, Kunc – M. Černý, Mitrev. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 1:1. Diváci: 100. poločas:1:2. 

 Běrunice: K. Chrastný – Fiala, M. Čížek, Pilař, Poláček – Náhlík, R. Černý, L. Hála, Mitrev – Vaňura, M. Černý.

Všejany - Běrunice A  3 : 1

„Jelikož jsme v týdnu přišli o čtyři body, potřebovali jsme nutně vyhrát. Do zápasu jsme vstoupili mnohem lépe a vyhráli jsme zaslouženě. Nejprve soupeř zahrál chybnou malou domů a poté si vstřelil vlastní branku. Když poté náš brankář těsně před poločasem vytáhl skvělý zákrok, šli jsme do kabin s dvoubrankovým vedením. Hned v úvodu druhého poločasu se opět vyznamenal náš brankář a my poté měli velké množství vyložených šancí. Proměnili jsme jen jednu, stejně jako soupeř. Musím poděkovat všem spoluhráčům za to, jak k zápasu vzhledem k dané situaci přistoupili," byl spokojený hráč domácích Marek Sutter.

„Rozhodlo se v prvním poločase, kdy jsme hráli špatně. Bylo to o chybách. My jsme udělali čtyři a domácí dvě potrestali. Na první gól jsme jim namazali, druhý jsme si dali sami úplně. A my jsme se k ničemu nedostali. V kabině jsme si něco řekli a ve druhém poločase jsme se herně zvedli. Měli jsme i šance, ale dali jsme jen jeden gól. Jeden poločas na body nestačí," ulevil si Zbyněk Eliáš, trenér poražených.

Branky: Hanuš, vlastní, Král – M. Černý. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 1:1. Diváci: 110. Poločas: 2:0.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, Pilař, L. Hála, Náhlík – Majer, R. Černý, M. Černý, Záhora – Vaňura, Mitrev.

Běrunice A - Přerov A  4 : 0

„Potřebovali jsme naplno bodovat, obzvlášť proti Přerovu, na který jsme se chtěli bodově dotáhnout. Od začátku jsme se snažili hrát, bojovali jsme. Do pětadvacáté minuty to bylo ještě vyrovnané, ale po naší první brance jsme byli jasně lepší. Ve druhém poločase už jsme hráli jen my, to jsme byli jasně lepší," chválil svůj tým trenér běrunického mužstva Zbyněk Eliáš.

„K utkání jsme odjeli s pěti hráči z béčka a byli jsme vůbec rádi, že jsme to dali dohromady. Hodně se nám rozrostla marodka. V prvním poločase to ještě šlo, začátek jsme měli dobrý. Ve druhém poločase jsme ale odpadli a po druhém gólu už bylo po zápase a bylo jen otázkou, kolik dostaneme gólů," přiznal přerovský hráč Jan Kolenský, který do zápasu nezasáhl.

Branky: M. Černý 2, Vaňura, Náhlík. Rozhodčí: Netáhlík. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, Pilař, M. Čížek, Poláček (70. Záhora) – Náhlík, L. Hála, M. Černý, Majer – Vaňura, Mitrev.

Kostelní Lhota - Běrunice A   2 : 0

„Po dvou prohrách za sebou jsme nastoupili v pozměněné sestavě. Pomohl nám brzy vstřelený gól. Celý zápas probíhal v poklidném tempu s naší převahou. Hosty jsme téměř k ničemu nepustili. Ve druhém poločase jsme vítězství potvrdili druhým gólem. Ke slušnému a pohlednému zápasu přispěl i přesný rozhodčí. Je třeba ještě zapracovat na koncovce," uvedl trenér vítězného celku Oldřich Budka.

„Před zápasem jsem klukům říkal, že to bude na malém hřišti o bojovnosti a nasazení a to se potvrdilo. Moc pěkných akcí k vidění nebylo, hodně to létalo vzduchem Domácí byli důraznější, byli u všeho dřív. Druhá půle byla stejná. Po druhém gólu jsme to otevřeli, ale měli jsme jen jednu šanci. Utkání jsme si prohráli dvěma chybami," hodnotil zápas běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

Branky: 14. Pokorný, 72. Roman Fink. Rozhodčí: Kopic. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, Pilař, M. Čížek (46. Záhora), Poláček (80. Štěpán) – Náhlík, L. Hála, M. Černý, Majer (46. R. Černý) – Vaňura, Mitrev (70. Pavlíček).

Běrunice A - Semice B 2 : 2

„Před zápasem jsem kluky varoval, aby se nedívali na to, jak na tom Semice jsou. Že nemají co ztratit. Hosté hráli dobře, byli fotbaloví, my jsme k tomu přistoupili jako k přáteláku. To trvalo celý zápas. Utkání se pro nás vyvíjelo perfektně, vedli jsme dva nula. Pak jsme to podcenili a soupeř snížil. Ve druhé půli jsme sice měli převahu, ale nic jsme nevymysleli, neměli jsme žádnou šanci. Semice to nezabalily a po jednom brejku vyrovnaly. A nakonec mohly i v deseti vyhrát. Bod si hosté určitě zasloužili za svůj přístup, oni bojovali, my ne. Jsem zklamaný, protože body potřebujeme a s takovýmto výkonem by nás porazily i týmy ze třetí třídy," rozčiloval se běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

„Patnáct minut, dokud nás bylo jedenáct, jsme hráli, ale nemohli jsme dát gól, což je naše slabina. Pak jsme udělali dvě chyby a jednou jsme inkasovali. V pětadvacáté minutě šel hráč sám na gólmana, ten jej fauloval a byl vyloučen. Od této chvíle jsme začali bojovat. Dvacet pět minut před koncem se zranil Jelínek, šel do útoku, ale hráli jsme spíše v devíti. Díky bojovnosti jsme ale dosáhli alespoň na remízu," hodnotil utkání trenér semické rezervy Miroslav Koštíř.

Branky: 10. Náhlík, 25. M. Černý (z PK) – 28. Neuhausel (z PK), 62. Holan. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:1. ČK: 25. Vavřík (Semice B). Diváci: 40. Poločas: 2:1.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, Pilař, L. Hála, M. Čížek – Záhora (70. Štěpán), R. Černý, M. Černý, Majer – Vaňura, Náhlík.

Ostrá B - Běrunice A 3 : 0

„V první minutě jsme měli tutovku, kterou jsme neproměnili, od té doby bylo utkání naprosto vyrovnané. Ve druhém poločase jsme dali dva slepené góly a to rozhodlo celé utkání. Mohli jsme přidat i další branky, ale to se nám podařilo až v poslední minutě. Tři body zůstaly zaslouženě doma," řekl domácí hrající asistent trenéra Pavel Jásek.

„První poločas vypadal z naší strany solidně, hráli jsme celkem dobře. I když Ostrá měla asi více šancí. Mysleli jsme si, že bychom mohli něco ukopat, ale pak přišla tragická patnáctiminutovka, kdy jsme dostali dvě branky a domácí měli další dvě nebo tři velké příležitosti. A to rozhodlo. My neudržíme koncentraci po celý zápas," řekl běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

Branky: Uher, Verner, Vojtěch. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Ostrá B: Pudil – Tangl (80. Levý), Čáp, Kostenko, Hradecký – Verner, Jásek (70. Vojtěch), Vavřík, Dozorec, Uher – Doseděl.
Běrunice: K. Chrastný – M. Čížek, Pilař, L. Hála, Fiala – Záhora, M. Černý, R. Černý, Majer – Vaňura, Náhlík (80. Janouch).

Běrunice A - Pátek A  1 : 3

„Nemohli jsme hrát otevřený fotbal, takže jsme byli zalezlí a hráli jsme na brejky. To se nám dařilo, šance jsme měli, trefili jsme tyč, ale po dvou chybách jsme dvakrát inkasovali. Ve druhém poločase to bylo stejné. Šance byly na obou stranách a my jsme dokázali snížit. Pak jsme šli sami na bránu, ale nedali jsme. Je to spravedlivý výsledek, ale kluky chci pochválit za bojovnost. Myslím, že jsme Pátek potrápili," byl spokojený s výkonem týmu běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

„Běrunice vůbec nepůsobily, že jim patří spodní část tabulky. V první půli trefily tyč a měly ještě dvě nebezpečné střely. Naštěstí jsme dali do poločasu tři branky. Na začátku druhé půle jsme neproměnili asi tři vyložené šance. Domácí bojovali do konce zápasu a odměnou jim byla i branka. Bylo to těžké utkání s dobrým soupeřem," řekl po utkání trenér Pátku Pavel Vančura.

Branky: 72. L. Hála – 15. a 26. Marek Paclík, 35. Kollmann (z PK) . Rozhodčí: Havlas. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 0:3.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, Pilař, M. Čížek, Poláček – Majer (46. Záhora), L. Hála, R. Černý, Mitrev – Vaňura, M. Černý.

Boh. Poděbrady B - Běrunice A  0 : 1

„Vstoupili jsme do zápasu dobře, ale pak se hra srovnala. Soupeř podnikl jeden z brejků, ze kterého dal jediný gól zápasu. Nám se už nepodařilo vyrovnat, byli jsme málo produktivní, brankáře soupeře jsme málo zaměstnali. Bylo znát, že za nás hrál trenér áčka Luboš Vondra, který je zkušený. Já jako trenér doufám, že béčko na Bohemii zůstane," uvedl kouč poděbradské rezervy Miloš Novák.

„Potřebovali jsme udělat nějaké body, abychom měli klid. Přizpůsobili jsme se hře v Poděbrad, podali jsme nemastný výkon. Hráli jsme pěší fotbal, bez nápadu, i když jsme měli v první půli dvě šance. Druhá půle byla o něco lepší a podařilo se nám dát gól. Ale jinak to byla oboustranně hrůza," hodnotil utkání běrunický trenér Zbyněk Eliáš.

Branka: 70. Fiala. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 1:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, L. Hála, M. Čížek, Poláček – Záhora (65. M. Chrastný), M. Černý, R. Černý, Pavlíček – Vaňura, Mitrev.

Běrunice A - M. Králové A  1 : 5

„Máme hodně velkou marodku, navíc byli někteří kluci pryč. Museli jsme požádat o pomoc kluky z béčka, kteří hráli těsně předtím utkání. Hráli jsme tak bez šesti lidí. Začali jsme odzadu a čekali, co předvede soupeř. Ten se dostal asi do tří šancí po našich chybách a jednou udeřil. My jsme jen trefili jednou břevno, jinak jsme nic neměli. Ve druhém poločase jsme vyrovnali, ale pak jsme dostali druhý gól a po třetí brance jsme odpadli úplně. Museli jsme prostřídat a inkasovali jsme další branky. Do šedesáté minuty jsme hráli celkem dobře," chválil svůj tým kouč Běrunic Zbyněk Eliáš.

„Hned v úvodu jsme měli velké šance, které jsme ale neproměnili. V prvním poločase jsme měli stálou převahu, měli jsme další šance, ale podařilo se nám dát pouze jeden gól. Soupeř měl nebezpečné brejky, dva z nich vypadaly hodně dobře a jednou trefili břevno. Druhou půli jsme začali tradičně špatně a soupeř vyrovnal. My jsme se ale herně vzpamatovali a podařilo se nám dát další branky. Nuceně jsme museli střídat Langra, který zkolaboval a přijela pro něj záchranka. Měli jsme strach, ale snad bude vše v pořádku, večer už byl doma," řekl po zápase královéměstecký trenér František Machurka.

Branky: Vaňura – Sabo 2, Novotný 2, Mašinda. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 0:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, L. Hála, M. Čížek, Fiala (65. Fiferna) – Záhora, R. Černý (20. Mašinda), Vaňura, Štěpán (80. M. Chrastný) – Brzák, Mitrev.

Loučeň - Běrunice A 3 : 0

„První poločas byl od nás katastrofální. Hráli jsme bez pohybu, bez nápadu, ve hře bylo hodně nepřesností. Soupeř se od začátku zaměřil na defenzivu, my jsme si nedokázali vypracovat žádnou šanci. Ale ani hosté nic neměli. Ve druhé půli jsme byli jako vyměnění. Po první brance už bylo rozhodnuto, navíc jsme za dalších pět minut přidali druhý gól a pak se už jen dohrávalo. První poločas byl špatný, se druhým můžeme být spokojeni," uvedl po utkání loučeňský trenér Otakar Ottomanský.

„Máme problém dát vůbec sestavu dohromady, zase jsme jeli k utkání splácaní. Loučeň byla jasně lepší, my jsme se jen bránili a první půli jsme nějak odehráli. Oni neměli nic, z naší strany to bylo špatné. Ve druhém poločase jsme odešli fyzicky, soupeř se dostával do šancí, my jsme neměli za celý zápas jedinou příležitost. V tomto složení nemáme šanci na úspěch," řekl kouč běrunického mužstva Zbyněk Eliáš.

Branky: Mareš 2, J. Bašus. Rozhodčí: Malý. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, R. Černý, M. Čížek, Poláček (80. Janouch) – Štěpán, L. Hála, Vaňura, Fiferna – Mitrev, J. Čížek.

Běrunice A - Kostomlaty 2 : 1

„Byl to poslední zápas sezony, ve kterém jsme mohli i prohrát, ale chtěli jsme pro jistotu nechat nějakého soupeře pod sebou. Vzadu jsme hráli na nulu, nikam jsme se nehnali a podnikali jsme rychlé protiútoky. Kostomlaty měly více ze hry. Dali jsme dva góly, soupeř to postupem času otevřel, ale my jsme své další šance promarnili," uvedl trenér běrunického týmu Zbyněk Eliáš.

„Náš tým je zdecimovaný zraněními, před zápasem a v jeho průběhu přibyli další dva hráči. Měli jsme sebou pět dorostenců. V první půlce jsme měli častěji míč pod kontrolou, ale nevyužili jsme toho. Soupeř se soustředil hlavně na bránění. Byl to od nás dost nezodpovědný výkon, který naštěstí nic neřeší," ulevil si po zápase kostomlatský trenér Martin Šulc.

Branky: Mitrev, M. Černý – Bednář. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 2:0. Diváci: 60. Poločas: 2:0.
Běrunice: K. Chrastný – Fiala, L. Hála, R. Černý, M. Čížek – Štěpán (70. Záhora), Fiferna (85. Vaňura), Majer, Mitrev – M. Černý, M. Chrastný (65. Brzák).