Podzim 2013

Hr. Jeseník    -  Běrunice   3 : 3  

„Nebylo to špatné, góly jsme dávali, dvakrát jsme trefili břevno a měli jsme i další šance. Nakonec jsme ale prohospodařili náskok z prvního poločasu. Ve druhé půli jsme začali špatně a dvacet minut jsme měli totální výpadek. V posledních deseti minutách jsme soupeře zmáčkli, gól visel na vlásku, ale nic z toho," litoval vedoucí domácího mužstva Přemysl Hemiš.

„V prvním poločase jsme hráli velice špatně a po většinu jsme se bránili. Za stavu tři jedna měl tutovku Vaňura, ale trefil brankáře do nohou. Druhý poločas byl obrácený. Soupeře jsme zatlačili a vyrovnali jsme. Oni zlobili posledních osm minut. Bylo to utkání dvou rozdílných poločasů," vyprávěl po zápase běrunický kouč Luboš Vlach.

Branky: 18. a 35. Ryšánek, 30. Dvořák – 32. vlastní Hurych, 62. Vaňura, 67. Kubánek. Rozhodčí: Tovara. ŽK: 3:2. Diváci: 70. Poločas: 3:1.

Běrunice: M. Janouch (60. Záhora) – D. Mašinda, Kubánek, P. Hála, L. Fiferna (46. Fiala) – Náhlík, Hruška, R. Černý, Vaňura – M. Černý, Jirkov Mitrev.      

Běrunice       -   Boh. Poděbrady B  1 : 1

„Tentokrát se mi to ani nechce hodnotit. V prvním poločase jsme ještě měli trochu převahu, což jsme vyjádřili jednou brankou, ale pak jsme polevili a soupeř přitvrdil. Hosté byli ubrečení a neukáznění. Zápas byl dost nervózní, takové nemám rád," rozpovídal se kouč běrunického týmu Luboš Vlach.

„V prvním poločase hrál lépe soupeř, většinou se hrálo na naší polovině. Domácí se ujali vedení z trestného kopu. Prostě jsme nehráli v první půli dobře, což jsme si v kabině vyříkali. Pak jsme výkon zlepšili a díky tomu jsme i vyrovnali. Pak jsme dali dokonce druhý gól, ten nám nebyl kvůli údajnému ofsajdu uznán," řekl poděbradský kapitán Petr Vácha.

Branky: Kubánek – Hnát. Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Záhora, Bambas, P. Hála, Náhlík – M. Chrastný, Hruška, Kubánek, R. Černý – Jirkov Mitrev, M. Černý (70. Fiala).

Loučeň   -  Běrunice  2 : 0 (0 : 0)           

„Přestože jsme nepodali optimální výkon, stačilo nám to tentokrát na zisk tří bodů. Po většinu zápasu jsme byli aktivnější, vypracovali jsme si šance, ale dlouho jsme selhávali v v koncovce. Až po vstřelené brance se naše hra zklidnila a zaslouženě jsme dotáhli zápas do vítězného konce," byl spokojený kouč Loučeně Vladimír Honzák.

„V prvním poločase měl soupeř převahu, častěji držel míč a tlačil nás. My jsme měli jedinou šanci. Druhá půle už byla vyrovnaná, hra se přelévala z jedné strany na druhou, oba týmy útočily. Pak jsme dostali první gól, ale vyrovnat mohl Vaňura, který šel sám na brankáře, ovšem mířil jen do tyče. Bylo by to zajímavější. Po druhém gólu už bylo rozhodnuto. Druhá půle ale byla oboustranně útočná," zhodnotil zápas běrunický kouč Luboš Vlach.

Branky: 60. a 75. Mareš. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček (78. J. Janouch), Bambas, P. Hála (46. Fiala), Náhlík – M. Chrastný (78. Záhora), Hruška, Kubánek, R. Černý – Vaňura, Jirkov Mitrev.

Běrunice       -   Ostrá „B“   2 : 1  

„Asi deset minut nás Ostrá kombinačně přetlačila, ale pak se hra vyrovnala. Velkou šanci měl Vaňura, ale dal to jen do gólmana. Poté dali hosté první gól, ale my jsme těsně před poločasem vyrovnali. Ve druhé půli Ostrá polevila a my jsme vsítili druhý gól. Pojistit výhru mohl Mitrev, ten zase zblízka překopl bránu. Vyhráli jsme zaslouženě," řekl k zápasu běrunický trenér Jaroslav Janouch.

„Soupeře jsme zkoumali, nevěděli jsme, do čeho jdeme. Patnáct minut to byla nakopávaná z obou stran. My jsme dali první branku, ale domácí minutu před poločasem vyrovnali. Ve druhém dějství daly Běrunice druhý gól. My jsme se herně trápili, neměli jsme žádné šance, bylo to z naší strany ospalé. Nic jsme si nevytvořili," přiznal kouč hostí Václav Uher.

Branky: Hruška, Vaňura – Jíša. Rozhodčí: Dvořák. Bez karet. Diváci: 60. Poločas: 1:1.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Kohoutek (32. Fiala), M. Bambas, Záhora – R. Černý, Hruška, Kubánek, Novák (65. L. Fiferna) – Vaňura,  Jirkov Mitrev.     

 

Krchleby       -   Běrunice     2 : 1       

„V prvním poločase se hrál bojovný fotbal se šancemi na obou stranách. Dvě minuty před poločasem jsme dostali gól z dálky z trestného kopu, to byla parádní trefa. Ve druhém poločase jsme měli velký tlak, z čehož pramenily i červené karty. Vyrovnali jsme z penalty a pět minut před koncem jsme dali šťastný gól ramenem," uvedl Josef Král, kouč Krchleb. „Poločas se odehrál hlavně mezi šestnáctkami. My jsme měli dvě tutovky, které jsme ale nedali. Ke konci první půle jsme dali ze standardky první gól. Ve druhé půli jsme chtěli hrát zezadu, ale domácí nás zatlačili a vyrovnali z penalty. Naše hra se po vyloučeních rozpadla a domácí v závěru udeřili podruhé. Měli jsme smůlu, bod by byl asi zasloužený. Nám se na Krchleby tradičně nedaří," hodnotil utkání běrunický trenér Jaroslav Janouch.

Branky: Hůlka, Hurych – Kubánek. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:3. ČK: 72. Vaňura, 76. Kubánek (oba Běrunice). Diváci: 70. Poločas: 0:1.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kubánek, Záhora – M. Chrastný, Hruška, M. Černý (46. P. Fiferna), Fiala – Vaňura, D. Hála.

 

Běrunice       -   Městec Králové  2 : 3

„V prvním poločase se hrálo hlavně mezi šestnáctkami, moc šancí nebylo. Po prvním gólu jsme měli další dvě šance. Nás srazila patnáctiminutovka ve druhé půli, během které jsme dostali tři góly. V té době jsme byli na ručník. Poté jsme ale převzali iniciativu a snížili jsme. Pak ještě Hruška trefil břevno. Zápasu by slušela remíza, ale prohráli jsme si to tou nešťastnou čtvrthodinkou," litoval jeden z dvojice běrunických trenérů Jaroslav Janouch.

„Z penalty jsme dostali první gól a patnáct minut byli domácí lepší, pak se hra vyrovnala. První půle byla nic moc. Ve druhém poločase nám stačilo čtrnáct minut na zvrat na stav 1:3. Mohli jsme potom přidat tři góly, ale ze zápasu jsme udělali drama. Bylo to trápení, dobře jsme hráli jen dvacet minut. Nakonec jsme to umlátili a jsou to pro nás zlaté tři body zvenku," uvedl hostující trenér Petr Pařízek.

Branky: Kubánek (z PK), Mitrev – Kubelka, Novák, Kafka. Rozhodčí: Kubera. ŽK: 4:1. Diváci: 130. Poločas: 1:0.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kubánek, Náhlík (75. Záhora) – R. Černý (70. Fiala), M. Černý (20. P. Hála), Hruška, Mitrev – M. Chrastný, Vaňura.

 

Kostomlaty   -   Běrunice   5 : 2         

„Dali jsme rychle dva góly a do poločasu ještě třetí. Tím bylo skoro rozhodnuto. Ve druhém poločase jsme to ale hodně podcenili a hosté dvěma zásahy snížili na tři dva. Pak jsme přidali čtvrtý gól a dovedli jsme utkání do vítězného konce," hodnotil utkání záložník vítězného mužstva Jaroslav Tománek. „Kostomlaty na nás v prvním poločase vlétly, byly rychlejší a pohyblivější a díky tomu daly tři góly. My jsme měli v sestavě i dva kluky, kteří hráli ráno za béčko. Druhá půle byla trochu lepší, snížili jsme na tři dva, ale pak jsme ještě dvakrát inkasovali. Ještě jsme potom měli nějaké šance, ale na body už to nebylo," řekl k zápasu běrunický trenér Jaroslav Janouch, který si zahrál celý druhý poločas.

Branky: Neagu 2, Zalabák, Jirsa, Tománek – Hruška 2. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 3:0.

Běrunice: K. Chrastný – Záhora (25. Z. Janouch), P. Hála (46. J. Janouch), Kubánek, Poláček – Fiala, Hruška, Vaňura, Mitrev – Ollé, M. Chrastný.

 

Běrunice     -   Sl. Poděbrady  1 : 2  

„Přijel první mančaft a nám chybělo šest hráčů kvůli zaměstnání nebo zranění. Hosté byli fotbalovější, měli dost nebezpečných centrů a rohů. Ve čtyřicáté minutě se ujali vedení, ale my jsme do poločasu vyrovnali. Patnáct minut ve druhé půli nás mačkali, ale nic neměli. Pak dali gól hlavou. My jsme poté měli ještě dvě šance, ale nevyšlo to. Kluci však bojovali," chválil svěřence běrunický trenér Jaroslav Janouch. „Bylo to velmi bojovné utkání. Domácí hodně bojovali a byli tím pro nás hodně nepříjemní. Nám se moc nedařilo, spíše jsme to vydřeli," přiznal po zápase poděbradský záložník Aleš Majer.

Branky: Hruška – Majer, Sekera. Rozhodčí: Kopic. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 1:1.

Běrunice: M. Janouch – Poláček, D. Hála, Fiala, Ollé – M. Chrastný, Ouzký (85. J. Janouch), Hruška, Mitrev – Vaňura, M. Černý (80. L. Fiferna).

 

Rožďalovice -   Běrunice    6 : 1        

„Naše vítězství je zasloužené, byla to naše klasika. Soupeř nás moc neprověřil a jediný gól nám dal po naší chybě. Paradoxně jsme ale nehráli dobře vzadu, ale na soupeře to stačilo. Mohli jsme v klidu vyhrát deset nula, měli jsme hodně šancí. Splnili jsme povinnost," uvedl po zápase rožďalovický kouč Milan Švábenský. „Ze začátku jsme měli dvě šance, ty jsme ale nedali a brzy jsme dostali dva góly. Domácí dali nakonec tři branky do poločasu, my jsme byli špatní vzadu. Pak Vaňura snížil, neboť domácí měli zranitelnou obranu, ale to bylo vše, co jsme z toho vytěžili. Rožďalovice mají mladý, běhavý tým a góly dávaly po našich chybách. Domácí nás přehráli," přiznal běrunický trenér Jaroslav Janouch.

Branky: Táborský, Nechánský, M. Najmon, Blažek, D. Najmon, J. Veselý – Vaňura.  ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 3:1.

Běrunice: M. Janouch – Kubánek (46. Fiala), Ollé, Poláček (70. P. Hála), Náhlík – R. Černý (46. J. Janouch), Hruška, M. Černý, M. Chrastný – Vaňura, Mitrev.

 

Běrunice       -   Pátek   3 : 2               

„První poločas byl z naší strany lepší. i když jsme dostali už ve třetí minutě gól. Pak Vaňura dvěma zásahy skóre otočil. Druhá půle už byla horší. Soupeř vyrovnal, ale nám se podařilo dvě minuty před koncem po pěkné akci vyrovnat. Stále máme hodně zraněných, pořád lepíme sestavu. Kluci ale celý zápas odmakali," chválil hráče běrunický trenér Luboš Vlach. „Utkání úrovně třetí třídy. Domácí hráli hrozně a my ještě hůř. Nezasloužili jsme si vyhrát," hlesl po utkání obránce Pátku Jaromír Bulíř.

Branky: Vaňura 3 – Mrázek, Bulíř. Rozhodčí: Salava. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas:  2:1.

Běrunice: J. Janouch – Poláček, Kubánek, R. Černý, Fiala – M. Chrastný, Hruška, M. Černý, Náhlík – Vaňura, Z. Janouch (60. K. Chrastný).

 

Kost. Lhota   -   Běrunice    1 : 0        

„V prvním poločase jsme si vytvořili velké množství vyložených šancí, ale naše pokusy končily nastřelením bránících hráčů nebo na dobře chytajícím brankáři, který s pomocí tyče vytěsnil i pokutový kop. Na začátku druhé půle jsme po pěkné akci skórovali, ale soupeř hru zkvalitnil a přitvrdil, takže jsme o vítězství museli bojovat až do konce," řekl Petr Hovorka, trenér vítězného mužstva. „Nezačali jsme špatně, ale to nám vydrželo dvacet minut. Pak jsme kazili přihrávky ve středu pole, čímž se domácí dostali do tlaku. Z toho pramenila penalta, kterou náš brankář chytil a další tři tutovky, které rovněž zmařil. Gólman nás podržel. Ve druhé půli jsme dostali rychlý gól, který byl nakonec jediný. Potom se hra vyrovnala, měli jsme dvě šance, ty jsme ale nedali," uvedl berunický trenér Luboš Vlach.

Branka: 46. M. Mácha. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 1:3. Diváci: 90. Poločas: 0:0.

Běrunice: M. Janouch – Poláček, Kubánek, R. Černý, Ollé – M. Chrastný, Hruška, Náhlík, Fiala – Vaňura, Z. Janouch (46. M. Černý).

 

Běrunice     -   Jíkev     2 : 3

„Hrálo se na těžkém terénu. V prvním poločase nás hosté kombinačně přehrávali, ale k bráně se moc nedostávali, i když jednou trefili tyč. My jsme se ujali vedení a pak přidal Vaňura i druhý gól. Asi jsme se uspokojili a hosté za pět minut snížili. Pak dali dva góly v 80. a 85. minutě. Jsou to ztracené dva body," litoval bodové ztráty jeden z dvojice běrunických trenérů Jaroslav Janouch.

„Měli jsme drtivou převahu, ale nedávali jsme góly. Domácí dali z protiútoku na jedna nula. Tak skončil i poločas. Ve druhé půli jsme jim zase nepůjčili balon, ale oni přidali druhý gól. Pak byla bouřka na hřišti a nám se povedlo za šestnáct minut otočit skóre. Další šance jsme neproměnili," uvedl po zápase jíkevský hrající trenér Karel Pokorný.

Branky: Vaňura 2 – Škuthan (z PK), Debnár, Kápička. Rozhodčí: Leština. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.Běrunice: M. Janouch – Poláček, Bambas, Kubánek, Fiala – M. Chrastný, Hruška, R. Černý (80. L. Fiferna), M. Černý – Náhlík (60. K. Chrastný), Vaňura.

Semice B     -   Běrunice    1 : 2

„Z naší strany to byl absolutně odevzdaný výkon. Neměli jsme téměř nic. Oni využili našich dvou chyb, kdy po první kopali penaltu a pak podnikli rychlý brejk po ztrátě míče v naší rozehrávce. Soupeř byl aktivnější, my jsme nevěděli, jak na ně. Hodně jsme ztráceli míče, nedařilo se nám, bylo to takové unavené," přiznal po zápase domácí obránce Tomáš Souček.

„Už ve třetí minutě jsme měli dobou příležitost, tu jsme ale nedali. Stejnou šanci měli chvíli nato domácí. Ti měli herně navrch, častěji měli míč, my jsme ale využili rychlé brejky, se kterými měly Semice problémy. Ve druhém poločase to bylo až do vyrovnávací branky stejné. Zranil se nám Kubánek a než jsme vystřídali, dostali jsme na dva jedna. Od té doby měli domácí výraznou převahu, my jsme ale vyválčili vítězství," měl radost běrunický trenér Luboš Vlach.

Branky: M. Bubeník – Vaňura (z PK), Hruška. ŽK: 3:3. Diváci: 30. Poločas: 0:2.

Běrunice: M. Janouch – Ollé, Bambas, Kubánek (66. Z. Janouch), Fiala – M. Chrastný, Hruška, M. Černý, Náhlík – Vaňura, R. Černý.