Sokol Běrunice A - Okresní přebor jaro 2011

Loučeň - Běrunice A   1 : 0

Utkání rozhodla jediná branka, kterou dal exligista Mičinec po hodině hry a centru střídajícího Německého.
„Bylo to velké trápení. Herně jsme byli jasně lepší, celý zápas jsme měli převahu, ale nedařilo se nám dát branku. Na začátku nás jednou podržel Lorenc a v závěru jsme měli štěstí, když lob hostujícího hráče šel těsně vedle,“ řekl k prvnímu utkání jara kouč Loučeně Otakar Ottomanský.
„Měli jsme šanci v úvodu a pak až na koni. Domácí byli lepší, zatlačili nás, ale nakonec jsme mohli urvat alespoň bod. Jinak fotbal to byl ale strašný. V tomto složení, v jakém jsme do Loučeně jeli, jsem čekal, že dostaneme nakládačku,“ uvedl běrunický trenér Luboš Vlach.
Branka: 60. Mičinec. Rozhodčí: Musil. ŽK: 3:2. Diváci: 50. Poločas: 0:0.
Sestava: M. Janouch – Poláček, P. Hála, Pilař, Kříž – M. Chrastný, Hruška, M. Mašinda (41. T. Malina), D. Mašinda (46. J. Čížek) – Vaňura, Kubánek.

Běrunice A - Kostelní Lhota  0 : 0    

Utkání bylo chudé na šance a diváci se nedočkali ani jediné branky.
„Soupeř byl důraznější, přehrával nás ve vzdušných soubojích. My jsme hodně kazili a z toho těžil soupeř, který chodil do rychlých brejků a tím nás přehrával. My jsme vystřelili snad dvakrát na bránu, oni těch pokusů měli mnohem víc,“ přiznal běrunický trenér Luboš Vlach.
„Spravedlivá remíza, bod zvenku se počítá. Ale to bylo vše. Ani jedno mužstvo kloudně brankáře soupeře neohrozilo,“ uvedl sekratář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.
Rozhodčí: Malý. ŽK: 4:1. Diváci: 60. 
Sestava: M. Janouch – Poláček, D. Hála, Pilař, Kříž – M. Chrastný (79. J. Čížek), Hruška, M. Mašinda (46. T. Malina), D. Mašinda (57. M. Čížek) – Vaňura, Kubánek.

Městec Králové - Běrunice A  1 : 0

Utkání dvou velkých rivalů rozhodla jediná branka, která navíc padla z pokutového kopu. Domácí tak potvrdili roli favorita a díky zaváhání svých pronásledovatelů navýšili v čele tabulky svůj náskok.
„Naštěstí jsme po minulém zápase zabrali, protože jsme potřebovali naplno bodovat. Podali jsme velice dobrý výkon, byli jsme lepší a měli jsme šance. V poslední době nás ale trápí koncovka, teď nám to tam nepadá. Kluci ale bojovali a byli důrazní. Důležitéjsou však tři body. Na druhou stranu hrály Běrunice dobře, my jsme se báli o výsledek až do konce,“ řekl kouč Městce Králové Zbyněk Eliáš.
„Domácí byli v prvním poločase lepší, byli aktivnější, ale nepodařilo se jim vstřelit branku. Nás několikrát podržel brankář. Ve druhé půli to bylo stejné, ale pak jsme se osmělili, začali jsme také útočit, ale nic jsme nedali. Po brance domácích jsme mohli vyrovnat, ale nepovedlo se. Dlouho jsme byli ve hře alespoň o bod,“ hodnotil utkání běrunický kormidelník Luboš Vlach.
Branka: 57. Křovina (z PK). Rozhodčí: Musil. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0.
Sestava: M. Janouch – Poláček, P. Hála (80. J. Čížek), Pilař, Kříž – M. Chrastný, Hruška, R. Černý (46. T. Malina), D. Mašinda (72. M. Čížek) – Vaňura, Kubánek.   

Běrunice – Hrubý Jeseník 0:2
Běrunice na jaře ještě neskórovaly, na úvodní gól čekají už čtyři zápasy. Tentokrát doma prohrály s týmem Hrubého Jeseníku. Tomu stačily dvě minuty na to, aby rozhodl o svém vítězství.
„První půle byla z naší strany špatná. Neobsazovali jsme hráče, dávali jsme soupeři hodně volného prostoru. Pak jsme dostali gól z penalty a za dvě minuty druhý. Druhá půle už byla lepší, ale hráli jsme jen po vápno. Měli jsme i minimum šancí. Když nedáme branky, nemůžeme myslet na vítězství,“ uvedl po utkání zklamaný trenér Běrunic Luboš Vlach.
„Řekl bych, že domácí byli malinko lepší v držení míče, my jsme se soustředili na obranu a domácí jsme do ničeho nepouštěli. Soupeř vystřelil nebezpečně snad jednou, ale náš brankář předvedl dobrý zákrok. Naše výhra byla zasloužená, my jsme měli víc šancí než domácí,“ potěšilo vedoucího mužstva vítězů Přemysla Hemiše.
Branky: 28. a 30. Hrubý (1. z PK). Rozhodčí: Křivka. ŽK: 0:2. Diváci: 70. Poločas: 0:2.
Sestava: M. Janouch – Poláček, P. Hála (75. M. Čížek), Pilař, Kříž – R. Černý, Malina, Hruška, J. Čížek – Vaňura, M. Chrastný (65. D. Mašinda).

Slovan Poděbrady – Běrunice 4:1

Domácí fotbalisté si dokráčeli pro další tři body, naopak v hodně složité situaci jsou Běrunice.
„Kluci si vzali k srdci to, co jsme jim před zápasem řekli. Bojovali, makali, mě se jejich výkon líbil. A dobře zachytal náš brankář Polák. Běrunice byly těžký soupeř,“ uvedl Petr Král, manažer Slovanu Poděbrady.
„Dostali jsme dva slepené góly a potom jsme hráli do plných. Domácí využívali brejky. My jsme snad jiné vyložené šance neměli,“ litoval běrunický hráč Ondřej Vaňura.
Branky: 14. a 74. Hnát, 8. Šulc, 62. Paclík – 78. Vaňura. Rozhodčí: Musil. ŽK: 1:2. Diváci: 80. Poločas:2:0.
Sestava: K. Chrastný – Kříž, P. Hála, D. Hála, Poláček – Vaňura, Hruška, Černý, M. Chrastný (23. M. Čížek) – Pilař, J. Čížek (70. D. Mašinda).

Běrunice – Kostomlaty 1:3
„Brzy jsme dostali první gól, takže to byl náš obvyklý začátek. V zápase jsme měli více šancí než soupeř, ale všechno bylo nedotažené. Naše mizérie trvá, ale do konce soutěže s tím zkusíme něco udělat,“ nekládá zbraně běrunický hrář Ondřej Vaňura.
„Řekl bych, že jsme téměř celý zápas měli převahu. Šance však měly oba týmy. My musíme poděkovat brankáři Veselému, který nás v kritických chvílích podržel,“ pochválil spoluhráče kostomlatský záložník Jaroslav Tománek.
Branky: 76. Pilař – 10. a 62. Zalabák, 89. Petráš. Rozhodčí: Sokolík. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1.
Sestava: K. Chrastný – Poláček, P. Hála, D. Hála, Kříž – M. Chrastný, Černý, Hruška, M. Mašinda (80. M. Čížek) – Vaňura (25. D. Mašinda), Pilař. 

Přerov nad Labem – Běrunice 2:0
Domácí sice vyhráli, ale s předposledním týmem tabulky se strachovali o výsledek do poslední minuty.
„Z naší strany to byl nevydařený zápas. Asi jsme se v prvním poločase unavili, protože v tom druhém jsme snad zůstali v kabině. Něchtělo se nám běhat, přestali jsme hrát fotbal. Soupeř byl často až překvapený, co jsme mu všechno nabídli. Bylo to utrápené vítězství,“ hlesl František Skuhravý, hrající kouč Přerova.
„Domácí v prvním poločase častěji drželi míč a dali nám branku. Ve druhé půli jsme si vytvářeli šance, ale brankář nám všechno vychytal. My asi sestoupíme kvůli tomu, že máme katastrofální koncovku. To je fakt strašné,“ smutnil běrunický kormidelník Luboš Vlach.
Branky: 17. Skuhravý (z PK), 80. Šenkýř. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:0. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Sestava: K. Chrastný – Poláček, Pilař, P. Hála (73. Macura), Kříž – M. Chrastný, Hruška, L. Hála, D. Mašinda – J. Čížek, R. Černý.

Běrunice – Pátek 0:1

„Je to pořád stejná písnička,“ ulevil si běrunický trenér Luboš Vlach. „Dostali jsme opět jediný gól, který rozhodl. Soupeř měl rychlejší přechod z obrany do útoku, což nám dělalo problémy. Po bezbrankovém poločase jsme nechtěli inkasovat, ale po naší chybě se tak stalo. S týmy z horních pater tabulky jsou to zápasy jako přes kopírák,“ litoval další těsné porážky kouč Vlach.
„Věděli jsme, že to v Běrunicích nebude lehké a to se také potvrdilo. Utkání bylo vyrovnané a my využili snad jedinou chybu v obraně Běrunic. Není to tým, který by měl okupovat spodní příčky,“ řekl po utkání kapitán Pátku Jaromír Bulíř.
Branka: 62. Zumr. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0.
Sestava: K. Chrastný – Poláček, Pilař, D. Hála, Kříž (75. D. Mašinda) – M. Chrastný, Hruška, L. Hála, Malina – Černý (46. Kubánek), J. Čížek.

Krchleby – Běrunice 2:0
„Odehráli jsme průměrné utkání, kde nás potěšil zisk tří bodů více než předvedená hra. V první půli námscházel lepší pohyb a přesnost, soupeři jsme nabídli několik šancí, které nevyužil. Pak jsme udělali nějaké změny, tím jsme hru oživili a to bylo pro výsledek zápasu rozhodující,“ řekl kouč Krchleb Vladimír Honzák.
„Bylo to vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. V první půli měly oba celky po třech příležitostech. Druhá půle už byla slabší. My jsme udělali chybu a pak jsme se položili. V posledních patnácti minutách jsme odpadli. Je to psychicky těžké, protože jsme zase nedali gól,“ litoval Luboš Vlach, trenér poraženého mužstva.
Branky: 73. Jokl, 80. Pulda. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Sestava: K. Chrastný – Poláček, Pilař, D. Hála, M. Kříž – R. Černý (56. Malina), Hruška, L. Hála (71. M. Chrastný), D. Mašinda – Kubánek (80. P. Hála), J. Čížek.

Běrunice – Semice B 3:1
„V prvním poločase jsme měli převahu, Kubánek šel sám a ještě jsme trefili tyč. Ve druhé půli jsme ještě neproměnili penaltu, soupeř trefil jednou tyč. My jsme měli zase několik šancí a kdybychom je proměnili, naše vítězství mohlo být výraznější,“ litoval zahozených šancí běrunický trenér Luboš Vlach.
„Po našem snížení jsme byli lepší, ale nepodařilo se nám vyrovnat a domácí přidali třetí branku. Oni měli více šancí, takže vyhráli zaslouženě,“ uvedl stoper semické rezervy Štěpán Bříza.
Branky: 50. Hruška (z PK), 70. R. Černý, 79. Malina – 75. Bříza. Rozhodčí: Noll. Bez karet. Diváci: 60.Poločas: 0:0.
Sestava: K. Chrastný – Poláček, D. Hála, Pilař, M. Čížek (76. Kříž) – M. Chrastný, Hruška, L. Hála, D. Mašinda (63. P. Fiferna) – Kubánek (46. Malina), R. Černý.

Dymokury – Běrunice 3:1
„Naše hra se v posledních zápasech zlepšila. Velkou zásluhu na tom má i Martin Kopřiva, který se vrátil do sestavy po dlouhém zranění. A když další dva góly přidal Martin Bubeník ml., který zahrál výborně, bylo o naší výhře rozhodnuto. Boj o záchranu bude ještě hodně napínavý až do konce,“ radoval se z výhry dymokurský hráč Martin Malát.
„Vsadil jsem na zkušenost, ale stejně to nebylo ono. A ve druhém poločase se to moc nezlepšilo. My jsme nastřelili břevno a od té doby jsme hráli špatně. Představoval bych si jiný přístup k utkání,“ mrzelo běrunického kormidelníka Luboše Vlacha.
Branky: 57. a 75. Mar. Bubeník ml., 24. Kopřiva – 89. R. Černý. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:1. Diváci: 130. Poločas: 1:0.
Sestava: K. Chrastný – Brzák, D. Hála (46. M. Čížek), Pilař, Kříž – R. Černý, Hruška, L. Hála, Fiferna (46. J. Čížek) – M. Černý, Malina (71. D. Mašinda). 

Běrunice – Libice n. C. 4:0
„Celý zápas jsme měli převahu, ale opět jsme nedávali šance. Je neuvěřitelné, co my nedáme. Hosté mohli vyrovnat, ale trefili jen břevno. Jinak to bylo na deset golů, měli jsme hodně dalších šancí. Naše výhra je zasloužená,“ řekl běrunický trenér Luboš Vlach.
„Domácí kopali dlouhé míče a vyhrávali všechny hlavičky. Z toho těžili. Běrunice byly jasně lepší a náš nejlepší hráč Míra Tomáš chytil ještě deset gólů,“ hlesl libický hráč Martin Mojžíš.
Branky: 66. a 86. Hruška, 18. J. Čížek, 80. P. Hála. Rozhodčí:Voborník. ŽK: 0:3. Diváci: 60.Poločas: 1:0.
Sestava: K. Chrastný – Poláček, D. Hála, Pilař, M. Čížek – Malina,Hruška, L. Hála, D. Mašinda (54. M. Chrastný) – R. Černý (67. P. Hála), J. Čížek (87. Kříž).

Sadská B – Běrunice 2:5
V zápase o nic nešlo. Rezerva Sadské byla zachráněna, Běrunice byly naopak smířeny se sestupem. I když. Týmy vlastně ovlivnily sestup dalšího ze svých soupeřů.
„Utkání ovlivnilo to, že my jsme měli den před utkáním rozlučku. Plno lidí se na zápas omluvilo a my jsme byli rádi, že jsme to dali vůbec dohromady. Nám už o nic nešlo. Jinak Běrunice vyhrály zcela zaslouženě,“ řekl po zápase kouč sadské rezervy Martin Dvořák. „Já jsem u mužstva skončil,“ dodal Dvořák.
„Nastoupili jsme s mladými hráči, nastoupili nám tři dorostenci. My jsme byli jasným sestupujícím, oni už byli zachráněni, takže o nic nešlo. My jsme měli převahu. Jsme samozřejmě zklamaní z toho, že jsme spadli. Když se vrátím zpět do celé sezony, měli jsme dvě třetiny zápasů vyhrát. Šance jsme na to měli. Ale trápila nás střelecká nemohoucnost, na což jsme doplatili,“ litoval pádu do třetí třídy běrunický trenér Luboš Vlach.
Branky: 55. Dvořák, 80. vlastní – 23. a 56. M. Černý, 26. L. Hála, 77. Kubánek, 85. M. Chrastný. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2.
Sestava: K. Chrastný – Poláček, D. Hála, Pilař, M. Čížek – Malina (64. Kubánek), Hruška, L. Hála (51. P. Fiferna), M. Chrastný – M. Černý, J. Čížek (75. Kříž).

Střelecká tabulka

O.Vaňura 11, P. Pilař  7, L. Hruška 6, D.Kubánek 4, M.Chrastný 3, R. Černý 2, M. Černý 2, T. Malina 1, P. Hála 1, L. Hála 1, P. Kocfelda 1

 

Tabulka OP Nymburk 2010 - 2011
1.  Městec Králové A  26  20 3 3  72: 27  63  ( 24) 
2.  Loučeň 26  19 2 5  84: 39  59  ( 20) 
3.  Pátek A  26  18 4 4  69: 24  58  ( 19) 
4.  Přerov n. Labem A  26  15 5 6  51: 30  50  ( 11) 
5.  Slovan Poděbrady A  26  11 3 12 42: 43  36  ( -3) 
6.  Kostelní Lhota A  26  11 3 12 35: 41  36  ( -3) 
7.  AFK Semice B  26  11 2 13 51: 58  35  ( -4) 
8.  Krchleby  26  11 1 14 61: 69  34  ( -5) 
9.  Sadská B  26  9  1 16 47: 78  28  (-11) 
10. Hrubý Jeseník A  26  9  1 16 39: 57  28  (-11) 
11. Libice n. Cidlinou A  26  7  5 14 53: 73  26  (-13) 
12. Kostomlaty  26  6  6 14 51: 61  24  (-15) 
13. Dymokury A  26  7  3 16 31: 73  24  (-15) 
14. Běrunice A  26  7  3 16 39: 52  24  (-15)