Okresní přebor - jaro 2013

 

Běrunice - Slovan Poděbrady  1 : 1

„V páté minutě šel Vaňura sám na gólmana, ale mířil jen do něj. Pak jsme dali první branku, ale soupeř byl agresivnější, běhavější a po rohovém kopu vyrovnal. Poté byly náznaky šancí na obou stranách, ale branka už nepadla. Remíza je asi zasloužená," povídal po utkání domácí asistent trenéra Jaroslav Janouch.

„Bylo to bojovné střetnutí s minimem šancí na obou stranách. My jsme své příležitosti neproměnili a proto skončilo utkání remízou. My jsme měli asi více gólových šancí, ale ty jsme neproměnili," řekl poděbradský hráč Michal Lovětínský.

Branky: Náhlík – Sekera. Poločas: 1:1.
 

Pátek  -  Běrunice  0 : 0

„Nedáte-li gól, nemůžete vyhrát. Tuto remízu beru jako ztrátu, ale promítnu-li si zpětně zápas, tak je remíza spravedlivá," řekl po utkání trenér Pátku Oldřich Budka.

„Na to, že jsme hráli s druhým, byl Pátek v první půli dost zatažený, bránil od půlky a hrál spíše na brejky. Jakoby se nás bál. Domácí dali gól, který nebyl kvůli ofsajdu uznán, stejné to bylo na druhé straně ve druhém poločase. Pátek nastřelil ke konci tyč, ale jinak si myslím, že remíza je to zasloužená," uvedl asistent běrunického trenéra Jaroslav Janouch.

Rozhodčí: Pešek. ŽK: 2:2. Diváci: 50.

Běrunice: K. Chrastný – Čížek, Kubánek, Bambas, D. Mašinda (50. Fiferna) – M. Chrastný, D. Hála, Hruška, R. Černý – Vaňura, Brzák.
 

Běrunice -  Loučeň  0 : 2 

„Byl to pohledný fotbal, dobře hrála obě mužstva. Prvních deset minut byla Loučeň častěji na míči, ale my jsme pak měli dvě tutovky, které jsme bohužel nedali a z protiútoku jsme dostali první gól. Kluci to ale odmakali, bojovali a neodflákli to. Druhý gól přišel až pět minut před koncem. Hrál se fotbal a hráčům mohu poděkovat za dobrý výkon," potěšilo trenéra poraženého celku Luboše Vlacha.

„S nerovným terénem, který ovlivňoval kvalitu hry,  jsme se vyrovnali lépe než soupeř a zaslouženě jsme zvítězili. V úvodu utkání jsme vstřelili branku a přestože jsme byli i poté aktivnější, nedařilo se nám vedení pojistit. V závěru zápasu si sice domácí vytvořili územní převahu, ale nám se podařilo z rychlého protiútoku potvrdit vítězství," komentoval vývoj střetnutí loučeňský trenér Vladimír Honzák.
Branky: Štěpánek 2. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 3:1. Diváci: 70. Poločas: 0:1.
Běrunice: K. Chrastný – Čížek (86. Záhora), Bambas, Kubánek, P. Fiferna – M. Chrastný, Hruška, L. Hála, R. Černý (86. Náhlík) – Vaňura, M. Černý.

 

Běrunice - Bohemia Poděbrady B  2 : 1

Branky: L. Hruška, O. Vaňura 

 

Polaban Nymburk B  -  Běrunice  3 : 2

„Běrunice mě překvapily, herně se zvedly. Divím se, že jsou v tabulce tam, kde jsou. Ve druhém poločase ale hosté odpadli, my jsme se dostali do hry a měli jsme dost šancí. Bylo to vyrovnaný zápas, ale Běrunice odpadly. My jsme dali dva góly v deseti," povídal po utkání kouč nymburské rezervy Petr Novotný.

„Svoji nedisciplinovaností a neproměňováním šancí jsme přišli o body. Pětadvacet minut se hrál dobrý fotbal a nebýt vyloučení, mohlo to tak být celý zápas. Od našeho prvního gólu jsme zvolňovali a nakonec prohráli. V závěru se nám jen podařilo snížit," uvedl běrunický trenér Luboš Vlach.

Branky: Ryšánek, Bašus, Nepovím – Hruška, Vaňura. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 2:2. ČK: 35. Košnar,  65. Březina, 80. Moravec – 40. Kubánek. Diváci: 100. Poločas: 2:1.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kubánek, Fiferna – M. Chrastný, Hruška, L. Hála, M. Černý (73. Náhlík) – Vaňura, R. Černý.
 

Běrunice  -  M. Králové  1 : 3

„Chtěli jsme na soupeře vlétnout, ale oni vlétli na na nás. V prvním poločase byli pohyblivější a dali nám dva góly. Těsně před poločasem jsme trefili tyč. Krátce po poločase jsme dali gól a začali jsme soka mačkat, ale po třetím gólu bylo rozhodnuto. Ten je posadil zase na koně a zbytek zápasu se dohrál mezi šestnáctkami. Soupeř si výhru zasloužil, ale bylo to slušné derby," hodnotil utkání asistent běrunického trenéra Jaroslav Janouch.

„Do zápasu jsme vstoupili vlažně, přesto jsme měli trochu převahu, ale k ničemu jsme se nedostali. První gól jsme dali vlastně z centru, druhý po ojedinělé pěkné akci. Ale herně to nebylo z obou stran nic moc. Místo toho, abychom se ve druhé půli uklidnili, hned jsme dostali gól. Pak jsme zbytečně ztráceli míče, tahali je. Zachránilo nás to, že jsme dali hlavou třetí gól a to rozhodlo. Jinak si ale myslím, že jsme vyhráli zaslouženě," byl spokojený se třemi body královéměstecký kormidelník Zbyněk Eliáš.

Branky: Hruška – Langer, Křovina, P. Novotný. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 1:0. Diváci: 150. Poločas: 0:2.
Běrunice: K. Chrastný – Fiferna, Bambas, Poláček, L. Hála – M. Chrastný (70. D. Mašinda), Hruška, R. Černý (80. Čížek), Náhlík – Vaňura, M. Černý.

 

Kost. Lhota  -  Běrunice  2 : 2

„Ve vyrovnaném utkání jsme dlouho vedli dva nula a pomalu slavili. Soupeř byl však proti a v závěru vyrovnal na dva dva. Asi spravedlivě," uznal sekretář Kostelní Lhoty Tomáš Ulrich.

„Podle vývoje bod bereme. Prohrávali jsme už nula dva, dokázali jsme alespoň vyrovnat. Kluci se snažili i za nepříznivého stavu. V první půli jsme se nemohli dostat do hry, domácí měli asi dvacet standardek. Z výkonu rozhodčího jsem byl rozčarován. Ve druhé půli jsme se vyvarovali zbytečných chyb, postupně jsme se tlačili dopředu a vyrovnali," hodnotil utkání běrunický kouč Luboš Vlach.

Branky: 36. Pokorný, 62. Buldra – 78. M. Černý, 82. Kubánek. Rozhodčí: Souček. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Kubánek, L. Hála, Čížek – M. Chrastný, Hruška, Vaňura, Novák – Náhlík, M. Černý.
 

Běrunice  -  Vykáň  1 : 1                   

„Před zápase bych bod bral, ale podle vývoje jsme měli na tři. Ondra Vaňura totiž zazdil dvě obrovské tutovky. Šance měli i hosté, ale my jsme měli loženější. Byl to celkem dobrý zápas," hodnotil utkání běrunický trenér Luboš Vlach.

„V úvodu zápasu jsme měli dvě tutovky, ale ty jsme nedali a mysleli jsme si, že to přijde samo. Domácí byli aktivní, dobře bránili a naše aktivita byla slabá a snaha končila na šestnáctce. Byli jsme pasivní, hráli jsme bez důrazu, prostě to bylo špatné," přiznal manažer Vykáně Václav Bryndza.

Branky: 21. M. Černý – 74. Maxhuni. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Kubánek, L. Hála, Čížek (60. J. Janouch) – Náhlík, Hruška, M. Černý, R. Černý – Vaňura, M. Chrastný.
 

Hrubý Jeseník  -  Běrunice  2 : 3

„V prvním poločase jsme hráli dobrý fotbal, soupeř se dostal jednou k bráně a dal gól. My jsme měli tři velké šance, ale mířili jsme jen do gólmana a jednou jsme trefili břevno. Myslím, že jsme byli lepší po celý zápas, ale hosté dávali góly. My jsme doplatili na to, že jsme své příležitosti neproměnili," hodnotil utkání vedoucí domácího mužstva Přemysl Hemiš.

„Bylo to bojovné utkání. My jsme v prvním poločase hodně kazili přihrávky a asi třikrát nás podržel gólman. Domácí dali první branku z pokutového kopu, ale my jsme srovnali a hned vzápětí jsme přidali druhý gól. Poté vedení korunoval Hruška. Měli jsme míč častěji na svých kopačkách. V závěru nás domácí pozlobili, ale my jsme to dovedli do vítězného konce. Za tři body jsme rádi. Ještě musím pochválit rozhodčího Součka," řekl k utkání běrunický trenér Luboš Vlach.

Branky: 38. R. Bílý (z PK), 85. Hampl – 41. a 45. M. Černý, 56. Hruška. Rozhodčí: Souček. ŽK: 1:0. Diváci: 80. Poločas: 1:2.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Kubánek, L. Hála, Čížek – Náhlík (34. Bambas), Hruška, M. Černý, R. Černý (79. Fiferna) – Vaňura, M. Chrastný.

 

Běrunice  -  Přerov  4 : 0   

„My jsme hráli zezadu a po centru jsme dali v sedmnácté minutě díky Kubánkovi pěkný gól. Přerov pak měli velkou šanci, ale Chrastný míč vyrazil na roh. Hosté hráli po vápno, pořádnou šanci snad ani neměli. My jsme měli častěji míč, soupeř působil odevzdaně. Konečně to tam začalo padat Vaňurovi, který dal hattrick. Pro nás jsou to důležité body," oddechl si běrunický asistent trenéra Jaroslav Janouch.

„My jsme hráli fotbal a domácí dávali góly. Nic se nám nedařilo a když nedáme šance, je to špatné. Přístup některých hráčů je hrozný," řekl přerovský hrající asistent trenéra Jiří Adamec.

Branky: Vaňura 3 (3. Z PK), Kubánek. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 3:1. ČK: 90. Kolenský (Přerov). Diváci: 60. Poločas: 2:0.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kubánek, Čížek – R. Černý (60. Náhlík), Hruška, M. Černý, L. Hála – Vaňura, M. Chrastný.

 

Krchleby  - Běrunice  5 : 0

 

Běrunice  -  Kostomlaty  0 : 3           

„Museli jsme improvizovat v sestavě, přesto byla první půle ještě dobrá. Měli jsme dvě šance a kopali jsme penaltu, ale nic jsme nedali. Měli jsme v poločase vést. Soupeř nás ve druhém dějství potrestal. Hráli jsme v jiné sestavě a hra tomu odpovídala. Jsem z toho špatný. Ale měli jsme prostě proměnit šance a zlomovým okamžikem byla neproměněná penalta. Neuhlídali jsme Zalabáka, který dal všechny góly," řekl k zápasu běrunický trenér Luboš Vlach.

„V prvním poločase měli běhavější domácí převahu, měli i šance, když jsme dvakrát vykopávali míč z brankové čáry. A navíc neproměnili pokutový kop. To nás povzbudilo a ve druhém poločase jsme byli aktivnější. Po prvním gólu to bylo z naší strany lepší. Oni hráli po vyloučení na brejky, ale už to bylo z jejich strany chladné. My jsme pak měli více štěstí a přidali jsme dva góly. Jsme rádi za tři body, utkání jsme zvládli dobře takticky," vyprávěl po zápase hostující záložník Jaroslav Tománek.

Branky: Zalabák 3. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 0:2. ČK: 70. J. Janouch (Běrunice). Diváci: 60. Poločas: 0:0.
Běrunice: Šafařík – D. Mašinda (30. Fiala), Kubánek, Bambas, J. Janouch – M. Chrastný, Hruška, Náhlík, L. Hála – Vaňura, R. Černý.

 

Semice B  -   Běrunice  0 : 2

„My jsme měli šance a oni dávali góly. Hosté měli za celý zápas asi tři šance a dvakrát se trefili. Jednou po chybě v obraně, kdy šel jejich hráč sám a podruhé pěkně z trestného kopu. Hosté měli dvě zranění, obě ale byla nezaviněná. My jsme trefili tyč, ale hlavně jsme nedali vyložené příležitosti," uvedl k utkání semický obránce David Houška.

„Moc ze zápasu nadšený nejsem, protože do nemocnice musel Libor Hála, má zlomenou nohu v kotníku. A pak jsme na nosítkách odnesli Čížka. Utkání ale bylo slušné, zranění nebyla po hrubých faulech. V tom jsme měli smůlu. Oba týmy se snažily hrát fotbal. My jsme dali první gól, hra byla vyrovnaná a domácí trefili břevno. Po změně stran jsme přidali druhý gól a v posledních patnácti minutách nás domácí zatlačili. Jsem rád, že jsme vyhráli a tím jsme se i zachránili," radoval se Luboš Vlach, kouč vítězného mužstva.

Branky: Vaňura, M. Chrastný. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 0:2. Diváci: 50. Poločas: 0:1.
Běrunice: M. Janouch – Náhlík, Kubánek, Bambas, Čížek (35. P. Hála, 85. L. Fiferna) – M. Chrastný, Hruška, L. Hála (25. Záhora), R. Černý – Vaňura, M. Černý.

Střelecká tabulka

O. Vaňura 14
M. Černý 13
L. Hruška 8
D. Kubánek  5
M. Chrastný 3
P. Náhlík 1