Jaro 2014 - Okresní přebor

Běrunice A - Hrubý Jeseník A  1 : 4  

„V prvním poločase jsme hráli perfektně, soupeře jsme přehrávali, bylo to téměř na jednu branku. Dali jsme jeden gól a měli jsme tam i další střely. Ve druhém poločase přišlo na hřiště úplně jiné mužstvo. Během chvíle jsme dostali dva góly, úplně jsme přestali hrát a už to bylo z naší strany špatné," přiznal jeden z běrunických trenérů Jaroslav Janouch.

„V prvním poločase byli domácí malinko lepší a díky svým standardním situacím nás drželi na naší půlce. Ve druhém poločase jsme byli o trošku lepší my, hlavně nám to tam začalo padat. Ve druhé půli jsme byli důraznější a řekl bych, že jsme měli více sil," hodnotil zápas vedoucí hostujícího mužstva Přemysl Hemiš.

Branky: 42. Vaňura – 60. Dvořák, 65. Javůrek, 82. Ott, 87. R. Bílý. Rozhodčí: Souček. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Ollé, Kubánek, Bambas, Kohoutek (75. Štěpán) – Mitrev, Hruška, L. Hála, R. Černý – Vaňura, Bakiev (46. M. Černý).

Boh Poděbrady B - Běrunice A  1 : 0

„Je to ubojovaný výsledek, utkání bylo vyrovnané. My jsme měli štěstí v tom, že Martínek dal jediný gól zápasu. Jinak byly šance na obou stranách, na obě brány bylo také vysláno dost střel. Jsou to pro nás šťastné tři body, které jsme potřebovali," radoval se z výhry kouč poděbradské rezervy Miloš Novák.

„V prvním poločase se hrálo nahoru – dolů, bylo to od vápna k vápnu. Domácí měli jednu šanci, kdy to přestřelili. My jsme zodpovědně bránili a v tom jsme chtěli pokračovat i ve druhém poločase a spoléhat na brejky. V padesáté minutě byl souboj ve vápně, kdy se hráči vzájemně drželi, ale byla z toho penalta. Pak jsme soupeře trošku zmáčkli, oni se zatáhli. V poslední minutě jsme měli trestný kop, ale domácí brankář vytáhl střelu ze šibenice. Zase je to ztráta bodů," uvedl jeden z dvojice běrunických trenérů Jaroslav Janouch.

Branka: Martínek (z PK). Rozhodčí: Langer. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, D. Hála, Fiala – Ollé (70. Macura), Hruška, M. Černý, L. Hála – Vaňura, Kubánek (85. Štěpán).

Běrunice A - Loučeň  2 : 7

„Soupeř byl fotbalovější. Od začátku nás zatlačili a po našich chybách vedli o dva góly. Pak se to srovnalo a my jsme do poločasu vyrovnali. Ve druhém poločase jsme dostali další góly po našich chybách, pět branek jsme jim nabídli a oni trefili téměř všechno. Po čtvrtém gólu bylo po zápase," řekl běrunický trenér Jaroslav Janouch.

„Přístup k zápasu a nasazení všech hráčů se oproti minulým zápasům zlepšilo a to se projevilo i na předvedené hře. V prvním poločase jsme měli herní převahu, vypracovali jsme si dvoubrankové vedení, ale domácím se těsně před odchodem do kabin dvěma slepenými góly podařilo srovnat skóre. Ve druhém poločase jsme pokračovali v aktivní hře, soupeř s námi ale nedokázal udržet tempo a to nám umožnilo vypracovat si brankové šance, z nichž jsme některé dokázali proměnit," radoval se kouč vítězů Vladimír Honzák.

Branky: R. Černý, Mitrev – Mareš 2, Holánek 2, Folbrecht, Krupička, Priščak. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 1:1: Diváci: 60. Poločas: 2:2.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, R. Černý, Fiala – Mitrev, Hruška, L. Hála, Ollé (65. Beisimov) – M. Černý, M. Chrastný.


Ostrá B - Běrunice A  3 : 0

„Podle mě byl zápas zcela v naší režii, o čemž svědčí i konečné skóre. Kluci hráli jako tým, dobře kombinovali a dokázali jsme proměnit naše šance. Nebyl to ale slabý soupeř, takže nás podpořil také gólman, který chytil dvě tutovky. Naše vítězství je zasloužené," hodnotil utkání trenér rezervy Ostré Václav Uher.

„Začali jsme tak, že v první minutě trefil po brejku Vaňura břevno. Patnáct minut bylo vyrovnaných, kluci se snažili. Po dvaceti minutách jsme si vybrali slabší čtvrthodinku, kdy jsme během pěti minut dostali dva góly. Pak jsme měli chvíli navrch, ale nic z toho. Ve druhém poločase šel Vaňura sám na brankáře, nedal a z protiútoku jsme dostali třetí gól. Kdybychom hráli dalších devadesát minut, tak gól stejně nedáme," truchlil kouč běrunického mužstva Jaroslav Janouch.

Branky: Báboľ 2, Sedlák. Rozhodčí: Karlík. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 2:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, D. Hála, Fiala – R. Černý, Hruška, Kubánek, L. Hála (52. Záhora) – Vaňura, M. Černý.

Běrunice A - Krchleby  3 : 1

„V prvním poločase to byl antifotbal z obou stran. My jsme byli podělaní. Hosté šli do vedení, ale za pět minut bylo vyrovnáno. Ve druhém poločase jsme začali hrát a dali jsme dvě branky. Naše vítězství je vydřené, ale jsou to důležité tři body. Čekají nás však další důležité mače," uvedl běrunický kouč Jaroslav Janouch.

„Snad ani nebudu nic říkat. Takhle se o záchranu nehraje. Domácí byli bojovnější a to rozhodlo," zlobil se na své hráče předseda krchlebského klubu Jiří Maruška.

Branky: vlastní, Vaňura, M. Chrastný – Hurych. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1.
Běrunice: K. Chrastný – Ollé (88. Beisimov), Bambas, D. Hála (46. M. Chrastný), Poláček – Mitrev (85. Záhora), M. Černý, Hruška, Fiala – Vaňura (90. Štěpán), Kubánek.

Městec Králové A - Běrunice A  2 : 0

 

Běrunice A - Kostomlaty  4 : 1

„Začal fotbal o padáka. Už ve druhé minutě si dali hosté vlastní gól. Pak jsme přidali další dvě trefy a za dvacet minut to bylo tři nula. Oni se snažili hrát fotbal, ale první branka je rozhodila. Ve druhém poločase hosté přeházeli sestavu, z penalty snížili, ale my jsme dali asi za deset minut čtvrtý gól a bylo po zápase. Soupeř vyloženou šanci neměl. Pro nás to jsou hrozně důležité tři body," radoval se Jaroslav Janouch, jeden z běrunických trenérů.

„Zápas byl ovlivněný tím, že jsme dostali hned na začátku kuriózní gól po špatném dopadu balonu. Byl to hodně nešťastný gól. A do dvacáté minuty to bylo tři nula a bylo po zápase. Ve druhém poločase jsme na ně vlétli, výsledkem toho bylo snížení z penalty. Pak jsme tlačili, ale bylo to do plných, domácí hrozili z rychlých protiútoků a jeden z nich proměnili. Druhá půle už byla dobrá, ale pořád děláme chyby v obraně. Musíme bojovat dál," neskládá zbraně hostující záložník Jaroslav Tománek.

Branky: vlastní, M. Chrastný, M. Černý, R. Černý – Michal Sporiš (z PK). Rozhodčí: Kubera. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 3:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kubánek, Fiala – M. Chrastný (75. Záhora), R. Černý, Hruška, Mitrev (80. Štěpán) – Vaňura, M. Černý (84. Čížek).


Sl. Poděbrady A - Běrunice A  3 : 1

„Měli jsme od začátku převahu, ale hosté se jako první ujali vedení. My jsme pak museli skóre otáčet. Měli jsme dost šancí a měli jsme naše vítězství ještě navýšit," řekl po zápase poděbradský záložník Aleš Majer.

„Jeli jsme na prvního a také to bylo znát. Domácí nás zmáčkli, my jsme hráli zezadu. Pak Slovan neproměnil penaltu a my jsme dali první branku. Poté mohl zvýšit Fiala, který přehazoval gólmana, ale dal to vedle. Soupeř před poločasem vyrovnal a ve druhé půli nám dal dva góly. Kluky musím pochválit, bojovali i za nepříznivého stavu," hodnotil zápas běrunický trenér Jaroslav Janouch.

Branky: Navrátil, Linhart, Sekera – Mitrev. ŽK: 4:5. Diváci: 100. Poločas: 1:1.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kubánek, Čížek (46. Ollé) – Mitrev, R. Černý, Hruška, Fiala – Vaňura, M. Černý.

Běrunice A - Rožďalovice A   0 : 2

„V prvním poločase to bylo nic moc, my jsme byli zatažení a hosté hráli jen po vápno. Bylo to bez šancí. Ve druhém poločase jsme proti deseti tlačili, hrálo se na půlce soupeře, ale nedali jsme šance. Pak hosté z brejku svou výhru pojistili. Je to škoda, nevyšlo to," litoval po zápase trenér běrunického mužstva Jaroslav Janouch.

„Těžko jsme skládali sestavu, máme pět lidí mimo hru a některé na delší dobu, což mě mrzí. Měl jsme ze zápasu obavy, protože domácí hrají o záchranu a potvrdilo se mi, že bojují. My jsme dali v prvním poločase zaslouženě gól, soupeř nic neměl. Vyloučení v poločase nám paradoxně pomohlo. Zatáhli jsme se a z brejku dali druhý gól. Vyhráli jsme zaslouženě, domácí měli jedinou šanci. Ve druhé půli jsme to odbojovali a za to chci kluky pochválit. Pochvalu zaslouží také rozhodčí, zvládl to s bravurou a po právu vyloučil našeho Veselého, který to neustál," hodnotil utkání rožďalovický trenér Milan Švábenský.

Branky: 31. M. Najmon, 60. Mašinda. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 1:2. ČK: 45. M. Veselý (Rožďalovice).  Diváci: 30. Poločas: 0:1.
Běrunice: K. Chrastný – Čížek (46. Ollé) , Kubánek, Bambas (80. L. Hála), Fiala – Mitrev, Hruška, R. Černý, M. Chrastný (46. Majer) – Vaňura, M. Černý.

Pátek A - Běrunice A  0 : 5

„Nemyslím, že by byly Běrunice fotbalovější. Ale bojovaly a to jim vyneslo tři body," řekl po utkání trenér Pátku Oldřich Budka.

„Pátek byl oslabený, prý mu chyběli čtyři hráči. První gól si dali domácí vlastní, druhý jsme dali z jasné penalty a po přestávce jsme přidali další tři góly. Kluci to zvládli a pochvalu zaslouží také rozhodčí Voborník. Pro nás to jsou důležité tři body, takhle pořád žijeme," vyprávěl po utkání běrunický trenér Jaroslav Janouch.

Branky: Vaňura 2, M. Chrastný 2, vlastní. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 0:2.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, L. Hála, R. Černý, Čížek (75. Pilař) – Fiala, Hruška, Mitrev, M. Černý – Vaňura, M. Chrastný.

Běrunice A - Kostelní Lhota A  1 : 2

„Brzy jsme dostali první gól. Nám se podařilo z penalty vyrovnat a pak měly oba týmy po jednom samostatném nájezdu, ale gól z toho nebyl. Poté jsme po další standardce dostali druhý gól. Při standardních situacích hoříme každý zápas. Ve druhém poločase jsme chtěli soupeře přitlačit, ale měli jsme jen jednu velkou šanci. Zahráli jsme asi nejlepší zápas, herně to špatné nebylo, ale nemáme ani jeden bod. Musíme se pokusit jinde," uvedl jeden z běrunických trenérů Zbyněk Eliáš.

„Po celý zápas jsme byli fotbalovější a vytvořili jsme si šancí na tři zápasy. Bohužel kvůli špatné koncovce jsme se museli strachovat o vítězství až do konce," vyprávěl po zápase hostující trenér Petr Hovorka.

Branky: 28. Vaňura (z PK) – 10. a 43. Roman Fink. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:2.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, L. Hála, Čížek (46. Ollé) – Mitrev, R. Černý, Hruška, Fiala – Vaňura, M. Chrastný.

Jíkev - Běrunice A  4 : 0

„Dali jsme rychlé dva góly, ale hosté po zbytek prvního poločasu bojovali. Ve druhém poločase jsme byli zase asi třicet minut lepším týmem, pak byli zase lepší hosté. Byl to sympatický soupeř, který bojoval a hrál dobře. Výborný byl také rozhodčí, který si zřídil klid. Našimi nejlepšími hráči byli Pokorný a Jurčík," uvedl jíkevský trenér Aleš Hájek.

„Zápas byl vlastně rozhodnutý za deset minut, protože jsme v sedmé minutě prohrávali po dvou chybách o dva góly. To se nám stává pravidelně. A to nás také srazilo. Poté jsme byli lepším týmem, častěji jsme měli míč na kopačkách. Ve druhém poločase to bylo podobné. Vystřelili jsme asi dvacetkrát na bránu, ale měli jsme smůlu. Kdybychom hráli dvanáct hodin, tak gól nedáme. Domácí nás vyškolili v produktivitě, bez gólu to prostě nejde," měl jasno jeden z běrunických trenérů Zbyněk Eliáš.

Branky: Bureš 2, V. Jouza, Carboch. Rozhodčí: Černý. ŽK: 4:4. Diváci: 100. Poločas: 2:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kubánek, Čížek (80. Bakiev) –  Ollé (46. Fiala), Hruška, M. Černý (75. Pilař), Majer (60. Záhora) – Vaňura, Mitrev.

Běrunice A - Semice B  2 : 1

„Začali jsme nervózně, špatně, nedařilo se nám kombinovat a ztráceli jsme míče. Z první akce jsme dali gól, ale moc nám to nepomohlo. Chtěli jsme prostě vyhrát, ale nevedlo se nám. Druhá půle byla stejná, soupeř měl více ze hry, ale my jsme naštěstí přidali druhý gól. Semice nás zatlačily a snížily. Pak jsme měli tři velké šance, které jsme nedali a museli jsme se strachovat do poslední chvíle," uvedl jeden z běrunických trenérů Zbyněk Eliáš.

„My jsme jeli k zápasu s takovou pofidérní sestavou, ale chtěli jsme uhrát dobrý výsledek. Zápas byl vyrovnaný," uvedl krátce kouč semické rezervy Miroslav Koštíř.

Branky: 25. Ollé, 70. Vaňura – 81. Macháček. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kubánek, Fiala – Ollé (80. Fiferna), Hruška, Čížek (60. Záhora), Majer – Vaňura, M. Chrastný (70. M. Černý).


Střelecká tabulka

O. Vaňura 14, L. Hruška 5, D. Kubánek 4, J. Mitrev 3, M. Chrastný 3, R. Černý 2, M. Černý 1, Ollé 1