Podzim 2009

Poříčany - Běrunice   1 : 1

Domácí doplatili na neproměňování šancí a v úplném závěru utkání přišli o všechny tři body. „Měli jsme mírnou převahu, ale bohužel se nám nepodařilo přidat pojistku v podobě druhé branky, trefili jsme pouze dvě tyče. Hosté nás ke konci zatlačili a z přísné penalty vyrovnali,“ řekl hrající trenér Poříčan Roman Marušák.

„Domácí začali náporem, který korunovali úvodní brankou z 19. minuty. Nám se naštěstí podařilo v úplném závěru vydolovat bod. Jsem spokojený s fotbalem, který jsme předváděli v druhém poločase. Mrzí mě pouze neproměněné šance,“ zhodnotil střetnutí kouč Běrunic Luboš Vlach.

Branky: 19. Koula – 89. Budai (PK). Rozhodčí: Suchánek. ŽK: 4:2. Diváci: 140. Poločas: 1:0.

Sestava: Chrastný – Poláček, Bambas, Kříž, Zima – Podnecký (58. Čížek), Hruška, Vaňura, Černý – M. Mašinda (90. Náhlík), M. Chrastný (53. Budai).

Hrubý Jeseník - Běrunice  4 : 1

Branka: Pilař

Běrunice - Pátek  3 : 1

Po gólu Pilaře, který padl hned na začátku utkání, přišla celá řada vyložených šancí domácích, ale žádná se neujala.

Pátek  ve druhém poločase hru vyrovnal. Naštěstí  domácí dali dvě kuriózní branky, když nejprve Hála vyslal tvrdou střelu do tyče a ta se následně odrazila od nešťastného brankaře do sítě. Třetí gól vsítil Vaňura z velkého úhlu a k překvapení domácích i hostů skončila v síti.

Sestava: Chrastný – Poláček, Bambas, Kříž, Zima– Kubánek (46. M. Mašinda), Hruška, Hála, Černý (89. Náhlík) – Vaňura, Pilař (80. M. Chrastný).

Městec Králové – Běrunice 3:1

Městec napravil zaváhání z Poříčan a na svém trávníku přehrál mužstvo Běrunic. Domácí se ujali vedení hned v první minutě a po celé střetnutí byli nebezpečnější, než jejich soupeř.

„Brzký gól nám paradoxně uškodil, přestali jsme běhat a Běrunice podnikaly nebezpečné ataky. Ve druhé půli se naše hra zlepšila. Soupeře jsme nepustili do žádné vážnější šance třetí branka ukončila veškeré jejich snažení,“ řekl trenér Městce Aleš Sabo.

„Soupeř měl nebezpečné rychlé brejkové protiútoky. Domácí vyhráli naprosto zaslouženě, mají dobré mužstvo,“ poznamenal kouč Běrunic Luboš Vlach.

Branky: 1. Krejčí, 21. Dolanský, 75. Z. Hradečný – 20. Pilař. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:1. Diváci: 200. Poločas: 2:1.

Sestava: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kříž, Zima – Podnecký (46. Čížek), Hruška, L. Hála, Černý (80. Budai) – Vaňura, Pilař (68. Kubánek).

Běrunice – Kostelní Lhota 5:0

První poločas byl vyrovnaný, oba celky v něm měly několik slibných příležitostí, ale padla jen jedna branka. A tu dali domácí. Ve druhém dějství přidaly Běrunice během pěti minut další dva zásahy a bylo rozhodnuto. Hosté rezignovali a ještě dvakrát inkasovali.

Šance se střídaly na obou stranách a do 35. minuty to bylo vyrovnané. Po našich dvou rychlých trefách ve druhém poločase bylo zameteno, hosté odpadli. Dva rychlé góly rozhodly,“ uvedl Luboš Vlach, trenér Běrunic.

Není co dodat. Takhle se hrát nedá,“ hlesl po utkání hostující sekretář klubu Tomáš Ulrich.

Branky: 23., 47. a 68. Pilař, 52. Kubánek, 74. L. Hála. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 1:0.

Sestava: Chrastný – Čížek (60. J. Janouch), Bambas, Budai, Zima – M. Mašinda (60. Podnecký), Hruška, L. Hála, R. Černý – Kubánek, Pilař (79. D. Mašinda).

Sadská B - Běrunice  3 : 1

Utkání dvou rozdílných poločasů sehráli fotbalisté sadské rezervy a Běrunic. V prvním poločasu dominovali hosté, dokázali se však prosadit pouze jednou. Domácí dominovali ve druhé půli a díky zlepšenému výkonu rozhodli o zisku tří bodů. „To, co jsme předváděli v prvním poločase, byla katastrofa. Dělali jsme spoustu chyb a soupeř nás jednoznačně přehrával. O přestávce jsem musel zvýšit hlas a hráčům domluvit. Ti si vzali má slova k srdci a ve druhé půli předvedli precizní výkon, který jsme korunovali třemi góly,“ uvedl spokojený trenér Sadské Petr Suchý.

„Tlak z první části utkání jsme využili pouze jednou, což bylo pro nás málo. Domácí se po přestávce zvedli a doslova nás rozebrali. Ve druhém poločase bych náš výkon označil za katastrofální,“ řekl hostující trenér Luboš Vlach.

Branky: 66. Rozsypal, 77. Cempírek, 88. Lugmajer – 25. Pilař. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 1:3. Diváci: 80. Poločas: 0:1.

Sestava: Janouch – Čížek, Bambas, Černý, Zima (46. Kříž) – Podnecký, Hruška, Hála (58. Mašinda), Vaňura – Pilař, Kubánek.

Běrunice – Kostomlaty 2:0

Utkání slabé úrovně ovlivnilo vyloučení hostujícího obránce, který musel předčasně opustit hřiště po dvou žlutých kartách. Domácí už v této době vedli 1:0, když se po rychlém ataku prosadil Hruška.

Utkání hodně ovlivnilo vyloučení hostujícího hráče z konce prvního poločasu. Po první vyrovnané půli jsme ve druhé části kontrolovali hru a Kostomlaty se k ničemu vážnějšímu nedostaly,“ uvedl trenér domácího celku Luboš Vlach.

Vše se odehrávalo uprostřed hřiště. Bylo to čekání na první branku, kterou vsítili domácí. Ve druhém poločase už bylo znát, že hrajeme oslabeni o jednoho muže a Běrunice kontrolovaly hru a zaslouženě vyhrály,“ řekl po utkání vedoucí hostujícího mužstva Josef Petráš.

Branky: 32. Hruška, 61. Černý. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 3:4. ČK: 43. Pavel Dvořák. Diváci: 40. Poločas: 1:0.
Sestava: Chrastný – Poláček, Bambas, Budai (81. Kříž), Zima – Mašinda, Hruška, Vaňura, Černý – Pilař (78. Podnecký), Kubánek.

Loučeň – Běrunice 7:1

Jasná výhra domácích se zrodila zejména díky standardním situacím a hattriccích Mičince s Balcarem. „Nepředvedli jsme stoprocentní výkon, ale dokázali jsme být produktivní. Chtěl bych vyzdvihnout výkon Německého, který byl u šesti branek a samozřejmě musím pochválit střelce tří branek,“ vyprávěl trenér Loučeně Otakar Ottomanský.

Neubránili jsme standardní situace. Naše hra nebyla špatná, ale domácí využívali své šance. Výsledek je pro nás hodně krutý,“ uvedl hostující kouč Luboš Vlach.

Branky: 9., 26. (PK) a 65. (PK) Mičinec, 45., 57. a 73. Balcar, 51. Štěpánek – 48. Hruška. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 2:2. Diváci: 80. Poločas: 3:0.

Sestava: K. Chrastný – Poláček, Bambas, Kříž, Zima – Podnecký (78. Čížek), Hruška, L. Hála, R. Černý – Pilař (55. Kubánek), Vaňura.

Běrunice – Přerov nad Labem 1:4

Přerov potvrdil roli vedoucího celku soutěže a celkem jednoznačně přehrál Běrunice. „Soupeř byl od začátku utkání nebezpečnější a zvítězil naprosto zaslouženě. My jsme byli nedůrazní a opět jsme nedokázali ubránit standardní situace, dostali jsme z nich tři branky,“ litoval domácí kouč Luboš Vlach.

Přerov po další výhře i nadále vládne tabulce okresního přeboru. „Zápas byl jasně v naší režii, Běrunice nám toho dost dovolily. Poslední dobou nejsem spokojen s naší hrou, musíme zlepšit náš herní projev,“ uvedl k zápasu hrající trenér Přerova František Skuhravý.

Branky: 77. Pilař – 28. Bulvas, 42. Stets, 58. Kadeřávek, 73. Prokeš. Rozhodčí: Malý. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 0:2.
Sestava: Chrastný – Poláček, Bambas, Kříž, Zima – Mašinda (20. Čížek), Hruška, Hála, Černý – Pilař, Podnecký.

Krchleby – Běrunice 5:3

Utkání bohaté na branky sledovali diváci v Krchlebích. Domácí jich nakonec vstřelili pět a radovali se z hokejové výhry. „Začátek byl nervózní. My jsme v první půli dokázali proměňovat šance, naopak soupeř se prosadil pouze jednou. Hosté sice vyrovnali, ale nám se povedla poslední desetiminutovka. Potřebovali jsme vyhrát, takže jsme spokojeni,“ uvedl domácí kouč Milan Blažek.

„Krchleby střílely branky po našich chybách. Dostáváme laciné branky, soupeř narozdíl od nás dokáže své šance proměňovat. Když vstřelíme venku tři branky, tak bychom ne,ěli zůstat bez bodů,“ zlobil se hostující trenér Luboš Vlach.

Branky: 10. Hurych, 22. Hůlka, 38. Košvanec, 80. Valíček, 84. Osmanovič – 20. Budai, 51. Hruška, 52. Pilař. Rozhodčí: Havlas. ŽK: 4:1. Diváci: 60. Poločas: 3:1.

Sestava: Chrastný – Poláček, Zima, Budai, Kříž – Podnecký (80. Döme), Hruška, Hála, Čížek (69. Šmíd) – Pilař, Černý.

Běrunice – Dymokury 5:0

Domácí udeřili už v páté minutě a pak mohli přidat další dva góly. Ovšem do poločasu mohlo být také srovnáno, kdyby měli hosté lépe seřízená mířidla. A to platilo i krátce po přestávce. Ovšem po druhém gólu domácích bylo na hřišti už jen jedno mužstvo a Dymokury, které spadly na předposlední místo, dostaly nakonec pět branek.

„Aktivitu ve druhém poločase jsme vyjádřili i brankově. Po třetím gólu bylo rozhodnuto a soupeř to zabalil. My jsme už museli vyhrát a to se nám podařilo,“ řekl spokojený běrunický trenér Luboš Vlach.

„Předvedli jsme naprosto nejhorší výkon při bránění soupeře. Nechávat protihráčům tolik prostoru na zpracování a rozehrávku je nepřípustné. Soupeř si procházel přes naše hráče, jak se mu zlíbilo. Často postupoval i ve třech hráčích na jednoho našeho bránícího, a to se pak těžko brání, natož pak vyhrává,“ uvedl smutně obránce Dymokur Martin Malát.

Branky: 5. Vaňura, 55. a 85. Hruška, 70. a 75. Pilař. Rozhodčí: Salava. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0.
Sestava: Chrastný – Kříž, Budai, Bambas, Zima – Čížek (70. Podnecký), Hruška, L. Hála, Černý – Vaňura, Pilař.

Libice – Běrunice 2:1

Domácí fotbalisté museli otáčet nepříznivý stav. Po bezbrankovém prvním poločase se jako první trefili hosté, ale za osm minut Libice srovnala a v 66. minutě rozhodl o výhře domácích střelou z trestného kopu Hovorka.

„První poločas byl z naší strany špatný a kdybychom prohrávali tři nula, nemohl by se nikdo divit. My jsme ožili po brance hostí, Běrunice zase hodně ožily po našich dvou gólech, ale branku už nedaly. I když měly jednu obrovskou příležitost,“ uvedl libický trenér František Hovorka. „Získali jsme tak důležité tři body,“ dodal.
„Celý zápas jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, měli jsme jich asi sedm. Ve třetí minutě trefil Vaňura tyč. Zbytečně jsme si nechali dát dva góly, my neumíme bránit standardní situace. Už je to několikátý zápas, kdy máme problémy s koncovkou,“ řekl běrunický kouč Luboš Vlach.

Branky: 58. Jína, 66. Hovorka – 50. Pilař. Rozhodčí: Vokněr. ŽK: 3:2.Diváci: 50. Poločas: 0:0.

Sestava: Ouzký – Kříž, Zima, D. Hála, Čížek – Podnecký (80. Budai), Hruška, L. Hála, Černý – Pilař, Vaňura.

Běrunice - Kounice  2 : 2

Domácí v bojovném zápase zachránili bod až v nastaveném čase.                                                                                                                  „Nás v prvním poločase podržel brankář. Jinak se stále trápíme v koncovce. Šance měly oba týmy, i když Kounice jich měly víc. Hosté hráli důrazně, to našim mladým hráčům dělalo problémy,“ řekl běrunický trenér Luboš Vlach.                                                                                     „V první půli jsme byli lepší. Pak domácí srovnali, ale my jsme šli vzápětí podruhé do vedení. O něj jsme přišli v nastavení. Byl to smolný závěr,“ řekl Aleš Janeček, kapitán Kounic.

Branky: 52. Vaňura, 90 + 2. Hruška – 20. Veselý, 63. Rozumný. Rozhodčí: Voborník. ŽK: 1:3. ČK: 75. Dobiáš (K). Diváci: 60.

Sestava: Chrastný – Kříž (46. Poláček, 51. L. Janouch), Bambas, Budai, Čížek – Podnecký (74. Döme), Hruška, L. Hála, Černý – Pilař, Vaňura.