2017/2018

 

 Jaro 2018

Jíkev – Běrunice 3 : 0    
Běrunice – Kovanice 0 : 0    

„V prvním poločase to byla holomajzna z obou stran. Ve druhém poločase jsme pozměnili sestavu, hráli jsme více po zemi a měli jsme dvě šance. Z toho jedna bylo ložená. Oni jen nakopávali balony na Kuklu, který měl čtyři šance, ale žádnou nedal. Remíza je spravedlivá,“ měl jasno trenér domácích Marek Mašinda.

„Byl to zápas na jednu branku, ale nebyli jsme schopni dát gól. V závěru šli domácí sami na branku. Trefili jsme břevno, tyč, měli velké šance, ale nic z toho. Bylo to o tom, jestli se nám podaří skórovat,“ přemýšlel nahlas Lukáš Kout z kovanického tábora.

Běrunice: M. Janouch – Poláček, P. Hála, Čížek, Podněcký – Majer (68. Pecen), R. Černý, Skála, Jirout (46. M. Černý) – Štěpán, Vaňura.
Zdroj: https://nymbursky.denik.cz/fotbal_region/neuveritelna-snura-mestce-kralove-pokracuje-20180403.html

 
Kost. Lhota – Běrunice 4 : 1  

„Z taktického hlediska se nám povedlo všechno. Dali jsme rychlý gól, druhý do kabin a třetí hned na začátku druhé půle. Velmi rychle bylo rozhodnuto. Naše hra je stále kostrbatá, točíme hodně hráčů v základní sestavě. Jsou to pro nás důležité tři body v boji o záchranu,“ řekl Oldřich Budka, trenér vítězů.

„Byli jsme horší, je to bída. Je nás jen jedenáct a výsledek odpovídá skutečnosti. Domácí byli prostě lepší,“ hlesl běrunický trenér Marek Mašinda.

Branky: 12. a 62. Roman Fink, 44. Hovorka, 50. L. Bláha – 65. R. Černý. Poločas: 2:0.

Běrunice: K. Chrastný – Poláček, D. Hála, M. Čížek, Podněcký – P. Hála, Jirout (65. Ouzký), M. Chrastný, Skála – Vaňura, R. Černý.

Zdroj:nymbursky.denik.czl

Běrunice – Semice B  1 : 4
„Soupeř byl jednoznačně lepší, fotbalovější a důraznější. My jsme mohli prohrát výrazně vyšším rozdílem. Semice vyhrály zaslouženě a to ještě za rozhodnutého stavu polevily,“ všiml si běrunický trenér Marek Mašinda.

„V desáté minutě jsme vedli dva nula a zápas jsme měli pod kontrolou. Mohli jsme naše vedení ještě navýšit, měli jsme spoustu šancí. Ve druhém poločase jsme ubrali, domácí snížili, ale my jsme v klidu dovedli utkání k vítězství,“ uvedl David Houška, hráč semické rezervy.

Branky: 68. Vaňura (z PK) – 5., 47. a 75. Š. Jareš (3. z PK), 11. Procházka. Poločas: 0:2
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, P. Hála (11. Brzák), M. Černý, Podněcký – Skála, Štěpán, M. Chrastný, Jirout (46. L. Janouch)– R. Černý, Vaňura.

Přerov n/L – Běrunice  2 : 0

„Utrápeně jsme vedli celkem brzy, ale na druhý gól jsme čekali dlouho. Až nastoupil střídající Cabrnoch a ten dal pojistku. Tím jsme se trošku uklidnili, ale musím říct, že vítězství jsme utrpěli. Oni bránili celý zápas v osmi a my jsme to nedokázali překonat. Z mnoha šancí jsme proměnili jen dvě,“ vyprávěl po utkání přerovský fotbalista František Skuhravý.

„Celý zápas jsme hráli v deseti. A to hráli i kluci, kteří už nějakou dobu nehrají. My jsme jen bránili, ale celkem se nám v defenzivě dařilo. To je asi jediné pozitivum z tohoto zápasu. My jsme měli asi jednu dobrou šanci, Přerov jich měl víc, byl lepší a vyhrál zaslouženě. Hráli jsme slušně v obraně, ale nic platné,“ zklamaně řekl běrunický trenér Marek Mašinda.

Branky: 19. Šenkýř, 81. Cabrnoch. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Podněcký, Brzák, M. Čížek, D. Hála – Jirout, L. Janouch, M. Chrastný, Ouzký – Vaňura.

Běrunice – Všejany 1 : 2

„Dali jsme sice první gól, ale hosté vyrovnali, byli o trošku lepší a do šatny přidali druhý zásah. Po přestávce si to Všejany hlídaly a my už jsme další šance neměli. Hráli jsme bez pohybu a nebylo to dobré,“ řekl krátce běrunický útočník Ondřej Vaňura.

„Od první minuty jsme byli lepší ve všech činnostech, měli jsme tlak i šance, ale paradoxně jsme jako první inkasovali. Jako vždy na jaře. Za chvíli jsme ale vyrovnali a důležité bylo, že jsme ještě do poločasu skóre otočili. Také ve druhé půli jsme měli tlak a šance, ale spoustu příležitostí jsme neproměnili a trnuli jsme až do konce. Je to hubený výsledek, ale máme tři body, utkání jsme zvládli,“ radoval se Jan Truksa, trenér všejanského mužstva.

Branky: 26. Vaňura (z PK) – 31. Šváb, 45. Hejduk. Poločas: 1:2.
Běrunice: K. Chrastný – Brzák, P. Hála, Čížek, Podněcký – Jirout (46. L. Janouch), R. Černý, M. Chrastný, Skála – Vaňura, Štěpán.
Branky: 26. Vaňura (z PK) – 31. Šváb, 45. Hejduk. Poločas: 1:2.

Běrunice: K. Chrastný – Brzák, P. Hála, Čížek, Podněcký – Jirout (46. L. Janouch), R. Černý, M. Chrastný, Skála – Vaňura, Štěpán.

M. Králové – Běrunice 6 : 1
„Čekalo se od nás vítězství a to jsme splnili. Bylo jen otázkou, kdy dáme první branku a pak kolik gólů soupeři nastřílíme. Chvíli nám to trvalo, byl to takový pouťák. Ve druhém poločase jsme hráli na jednu bránu. Je to povinné vítězství,“ uvedl po dvacátém vítězství v řadě trenér královéměsteckých fotbalistů Milan Švábenský.

„Snažili jsme se držet s domácími krok. V prvním poločase to bylo docela dobré, i když Městec měl několik dobrých šancí. Byla škoda, že jsme dostali druhý gól těsně před poločasem. I tak jsme se ale snažili hrát, ale pak jsme odešli fyzicky. Dokud jsme mohli, tak to docela šlo,“ vyprávěl střelec jediné běrunické branky Ondřej Vaňura.

Branky: 33., 44., 78. a 90. Kubelka, 56. Vocásek, 62. Král (z PK) – 70. Vaňura (z PK). Poločas: 2:0.

Městec Králové: Hampl (82. Šádek) – Poděbradský, Blažek, M. Hradečný, Novotný – Velenský (77. R. Kafka), Křovina, Tůma, Vocásek (87. Bíža) – Kubelka, Král.

Běrunice: K. Chrastný – Brzák, D. Hála, M. Čížek (72. Jirout), Poláček – Podněcký, M. Chrastný, P. Hála (46. Skála), Pecen – Vaňura, R. Černý (67. Štěpán). (mal)

Běrunice – Kostomlaty n/L 0 : 5
„V první půli jsme hráli dobře, měli jsme i nějaké šance. Gól jsme dostali po chybě, ale ještě to bylo hratelné. Měli jsme strašný nástup do druhého poločasu, jen jsme se dohadovali a pak už nebylo o co hrát. Úplně jsme se rozsypali,“ přiznal běrunický útočník Ondřej Vaňura.

„Výsledek je sice jednoznačný, ale první půle byla oboustranně tragická. Špatně jsme kombinovali, kluci si mysleli, že se domácí porazí sami. V poločase jsme si promluvili a to se na výkonu projevilo. Dali jsme dva rychlé góly a bylo hotovo. Ve druhém poločase jsme mohli dát deset branek. I domácí mohli asi dvakrát skórovat, ale nás podržel mladý gólman Vlach. Jen jsme splnili povinnost,“ řekl kostomlatský kormidelník Martin Šulc.

Branky: 32., 47. a 62. Raška, 50. Pavlíček, 61. T. Dvořák. Poločas: 0:1.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, P. Hála, Brzák, Podněcký – Majer, R. Černý (71. Janouch), Pecen, Skála – Vaňura, Štěpán.

 
Rožďalovice – Běrunice 6 : 0
Není co hodnotit. První půli jsme se trápili, ve druhém poločase jsme se trošičku zvedli a dali jsme góly. Byly to povinné tři body, ale jinak není co hodnotit,“ hlesl rožďalovický trenér Miroslav Kořínek.

„První poločas byl ještě dobrý, měli jsme tam dokonce asi dvě šance, ale na bránu jsme pořádně nevystřelili. Po přestávce jsme dostali dva rychlé góly po brejcích, padla na nás deka a bylo to hotové,“ nevymlouval se běrunický útočník Ondřej Vaňura.

Branky: 16. Pavel, 52. Jindřich, 58. a 83. J. Najmon, 73. Hora, 84. J. Hojsák. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – P. Hála, Brzák, Čížek, Podněcký – Majer, R. Černý, D. Hála, M. Chrastný – Vaňura, Jirout.

 
Seletice – Běrunice 2 : 0
„Na našem výkonu bylo znát, že jsme hráli se slabším soupeřem. Hra nebyla dobrá, ale máme tři body a za to jsme šťastní. Kluci si výhru zasloužili,“ hodnotil výkon seletického týmu funkcionář Jaroslav Kulhánek.

„Vzhledem k tomu, že jsme nastoupili s několika hráči, kteří pár let nebyli na hřišti, s obranou, kde někteří hráli poprvé, a když od desáté minuty nemohl náš brankář chodit, tak je pro nás výsledek úspěchem,“ pronesl po utkání běrunický kapitán Ondřej Vaňura.

Branky: 39. Klepač, 73. J. Čepek. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Sarnecki, Majer, Čížek, Jirout – Feierfeil, M. Chrastný, R. Černý, Záhora – Vaňura, Štěpán.


Běrunice – Hr. Jeseník 1 : 5
Branka: R. Černý


B.Poděbrady B – Běrunice 7 : 0

 
Běrunice – Opočnice sobota 16.6.2018 14:00 hod.

 

PODZIM 2017 - tabulka

Opočnice - Běrunice

0 : 0

 

Běrunice - Jíkev 1 : 4

„Z naší strany to bylo špatné. Chybělo nám šest hráčů a na naší hře to bylo znát. Sice jsme snížili na dva jedna a chvíli jsme věřili, ale pak jsme dostali třetí branku z penalty. To nás položilo. Na víc jsme ale neměli a Jíkev vyhrála zaslouženě,“ uznal Marek Mašinda, trenér poražených.

„To byl fotbalový prales. Horší utkání jsem nikdy neviděl,“ láteřil hrající trenér Jíkve Vít Caudr. „Úroveň utkání odpovídala úrovni hrací plochy a velkému teplu. Obdivuji těch dvacet diváků, kteří se na to vydrželi koukat až do konce. Já bych utekl,“ byl kritický Caudr.

Branky: 56. Vaňura – 33. Preissler, 35. Macek, 60. T. Debnár (z PK), 86. Urban. Poločas: 0:2. Běrunice: Bambas – Skála, Čížek, L. Janouch (65. Rohlíček), Podněcký – R. Černý, L. Hála, D. Mašinda (46. Feierfeil), Náhlík – M. Chrastný, Vaňura.
 

Kovanice - Běrunice 2 : 2

„Pětadvacet minut to bylo na jednu bránu, měli jsme šance, ale nic jsme nevytěžili. Pak se z toho stala holomajzna, my jsme přestali hrát. Nemělo to nic společného s okresním přeborem. Přesto jsme dva nula vedli, ale v závěru jsme nechali soupeře hloupě vyrovnat,“ popisoval průběh střetnutí jeden z kovanických trenérů Lukáš Kout.

„Čekal jsem debakl. Dvacet minut jsme byli horší, ale pak se hra srovnala. Začali jsme hrát po zemi a více běhat. Po druhém gólu jsme neměli co ztratit, kluci jezdili a po tlaku vyrovnali. Z minima jsme vytěžili maximum,“ byl s bodem spokojený trenér Běrunic Marek Mašinda.

Branky: 34. Trégl, 65. Vanický – 74. a 89. Vaňura. Poločas: 1:0.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, P. Hála, Čížek, Pilař (17. Ouzký) – R. Černý, L. Hála, M. Chrastný, Skála – Štěpán, Vaňura.

 

Běrunice - Kostelní Lhota 1 : 4

„Hráli jsme špatně, zase jsme měli jen jednoho náhradníka. Hodně kluků je mimo a takhle se hrát nedá. Za třicet minut bylo rozhodnuto, náš gólman ještě chytil asi deset gólů. Soupeř byl jednoznačně lepší, útočník Fink si dělal, co chtěl,“ ulevil si Marek Mašinda, trenér poražených.

„Po nevýrazném výkonu minulý týden jsme potřebovali zabrat, udělali jsme pár změn v sestavě a to pomohlo. Poločas jsme vyhráli jednoznačně tři nula, poté jsme sestavu prostřídali a náš výkon šel rapidně dolů. Vyhráli jsme zaslouženě, ale soupeř byl oslabený a nehrál v plné síle,“ uvedl trenér Kostelní Lhoty Oldřich Budka.

Branky: 79. L. Hála – 14., 24. a 48. Roman Fink, 34. Hovorka. ČK: 54. D. Hála (B). Poločas: 0:3.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, P. Hála, D. Hála, Podněcký – Náhlík, Černý, L. Hála, Skála – Ouzký (46. Janouch), M. Chrastný.

 

SEMICE B - Běrunice 2 : 2

„Měli jsme hodně šancí, neproměnili jsme penaltu a soupeř z poslední akce náhodně vyrovnal. Na začátku šli hosté sami na bránu, chvíli nás přehrávali a po zásluze vedli. My jsme ale vyrovnali a druhou půli jsme měli pod kontrolou. Nedali jsme tři tutovky, zmíněnou penaltu a za to jsme zaplatili. A to jsme potřebovali vyhrát,“ smutnil David Houška, semický obránce.

„Začali jsme hodně dobře, měli jsme šanci a dali jsme i první branku. Mysleli jsme, že bychom mohli vyhrát, ale pak jsme museli udělat změny v rozestavení a už to nebylo ono. Šance měli i domácí a ve druhém dějství byli lepší. My jsme to v závěru otevřeli a po chybě brankáře jsme vyrovnali. Za remízu jsme rádi,“ řekl běrunický útočník Ondřej Vaňura.

Branky: 39. Havránek, 68. M. Bubeník – 17. Náhlík, 90. Černý. Poločas: 1:1.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, P. Hála, M. Čížek, Brzák – Černý, M. Chrastný, L. Hála, Náhlík – Vaňura, Štěpán.

 

Běrunice – Přerov 2:1

„Nastoupili jsme v deseti, pak přijel jedenáctý hráč, který nehrál asi dvacet let. Hráli jsme totální beton na jednoho útočníka a Přerov si nevěděl rady. Hosté se ujali vedení, ale my jsme vyrovnali a v euforii jsme přidali i vítěznou trefu. A máme tři body,“ culil se Marek Mašinda, trenér Běrunic.

„Z naší strany to byl trapný výkon. Patnáct minut jsme hráli proti deseti, ale nevytvořili jsme si vůbec nic, i když jsme hráli na jejich půlce. Hráli jsme ještě hůř, než jaké bylo počasí. A to bylo hodně ošklivé. Sice jsme dali gól, ale domácí po dvou náhodných střelách skóre otočil. Úroveň utkání byla hrozná,“ nešetřil kritikou přerovský záložník Jan Kolenský.

Branky: 60. Poláček, 84. Skála – 52. Bokšay. Poločas: 0:0. Běrunice: K. Chrastný – Náhlík, Poláček, L. Hála, Sarnecki – Skála, Janouch, M. Chrastný, Brzák – Vaňura, Štěpán.
 

Všejany - Běrunice 2 : 2

„Nástup jsme měli dobrý, měli jsme tři velké šance, ale pak měl obrovskou šanci soupeř. My jsme je tlačili, oni hráli na brejky. Sice jsme si vytvořili plno šancí, přesto jsme o dva góly prohrávali. Do půle jsme to ale zlomili a bylo vyrovnáno. Soupeře jsme tlačili, přehrávali, ale doplatili jsme na špatnou koncovku. Co nám tam dřív padalo, to tam teď nepadá,“ vyprávěl po utkání všejanský kouč Jan Truksa.

„První velkou šanci jsme měli my, ale netrefili jsme prázdnou bránu. Pak jsme sice dali dva góly, ale po nich jsme přestali hrát a domácí vstřelili během dvou minut dva góly. To jsme jim umožnili. Ve druhé půli jsme se jen bránili, oni měli převahu. Nakonec musíme bod brát,“ řekl běrunický kanonýr Ondřej Vaňura.

Branky: 44. Hanuš, 45. Bouška – 33. Vaňura, 37. Skála. Poločas: 2:2.
Běrunice: K. Chrastný – P. Hála, M. Čížek, Brzák, Náhlík – Černý, M. Chrastný, L. Hála, Ouzký – Skála (46. Janouch), Vaňura.

Běrunice - M. Králové 0 : 1

„Hrál se výborný fotbal z obou stran, my jsme měli téměř kompletní sestavu. Nechybělo velké nasazení, prvnímu celku tabulky jsme byli rovnocenným soupeřem. Jen nám chybělo dát branku. Zápas měl úroveň vyšší soutěže a bylo vidět, že Městec do I.B třídy patří. Bylo to hodně dobré,“ byl ze zápasu nadšený trenér Běrunic Marek Mašinda.

„Klasické derby, s Běrunicemi se nám výsledkově nedaří. Upozorňoval jsem hráče, že to bude jiné utkání, než byla ta předešlá. Byl to spíše boj, nám se nedařilo a nebylo to ke koukání. Rádi jsme za tři body, ale moc šancí na obou stranách nebylo. Takových zápasů ale bude víc. S body jsme spokojeni, s hrou už tolik ne,“ řekl trenér hostujícího mužstva Milan Švábenský.

Branky: 42. Velenský. Poločas: 0:1. Běrunice: K. Chrastný – Poláček, P. Hála, Čížek, T. Brzák – M. Černý (88. D. Hála), L. Hála, R. Černý (50. Majer), Náhlík – Vaňura, M. Chrastný.
Zdroj: https://nymbursky.denik.cz

Kostomlaty nad Labem - Běrunice 5 : 2 (1 : 2)

Branky: O.Vaňura, R. Černý

Ondřej Vaňura: Zápas jsme začali dobře a Kostomlaty jsme na celé čáře přehráli, což se projevilo i na našem vedení po prvním poločase. Ve druhé půli se však karta obrátila, soupeřovo prostřídané mužstvo převzalo iniciativu a když otočilo skóre, otevřeli jsme obranu, načež jsme ještě dvakrát inkasovali.

Běrunice - Rožďalovice A 1 : 4

„Nezačali jsme špatně, ale jako první jsme inkasovali. Mohli jsme vyrovnat, ale neproměnili jsme pokutový kop. A potom jsme dostali dva góly a to už to bylo hotové. Ve druhé půli jsme se snažili hrát, ale hosté měli hodně šancí,“ přiznal běrunický útočník Ondřej Vaňura.

„Od první minuty jsme byli lepší, měli jsme jasnou převahu. Ve hře jsme ale měli i hluchá místa. Za stavu nula jedna chytil Kumstýř penaltu a to bylo rozhodující. Přidali jsme druhý gól a zápas jsme kontrolovali. Byl to pohodovější zápas,“ uvedl Miroslav Kořínek, trenér Rožďalovic.

Branky: 65. R. Černý – 30. a 60. Hora, 38. Hojsák, 70. J. Najmon. Poločas: 0:2.
Běrunice: Ouzký – D. Mašinda (73. Janouch), D. Hála, M. Čížek, Brzák – R. Černý, L. Hála, M. Černý, Náhlík – Štěpán (46. Majer), Vaňura.

Běrunice - Seletice 0 : 4

„Byl to náš nejhorší zápas podzimu. Lepší jsme to ani nemohli čekat, máme spoustu zraněných. Bylo to takové utrpení, hlavně v prvním poločase. Prostě bída, nic moc povedeného,“ nevymlouval se běrunický útočník Ondřej Vaňura.

„Kluci si pěkně zahráli a dobře si zastříleli, těch branek jsme mohli dát ještě víc a tím si vylepšit skóre. Jinak to bylo jednoznačné, po celý zápas jsme byli lepší. Klukům musím poděkovat, máme krásných šestnáct bodů,“ byl spokojený seletický funkcionář Jaroslav Kulhánek.

Branky: 14., 45+2. a 48. J. Čepek, 28. Klepač. Poločas: 0:3.
Běrunice: K. Chrastný – Poláček, P. Hála (46. Podněcký), M. Čížek, Brzák – Majer, Ouzký, M. Chrastný, R. Černý – Vaňura, Štěpán.

 

Hr. Jeseník - Běrunice 2 : 0

„Soupeř byl rád, že dal sestavu vůbec dohromady. A pak hráli v deseti, když jim jeden hráč odstoupil. Bylo to na jednu bránu, ale nemohli jsme dát gól. A tak jsme alespoň rádi za ty dva góly. Měli jsme problém dát branku,“ řekl předseda hrubého Jeseníku Roman Sodoma.

„Pětasedmdesát minut jsme hráli o deseti, nemáme lidi, bylo nás jen jedenáct. Jeden hráč se zranil a my neměli šanci. Je to bída, musíme to dohrát a něco v zimě udělat, jinak bude v Běrunicích po fotbale,“ uvědomuje si trenér poražených Marek Mašinda.

Branky: 54. Rybín, 81. R. Hurych. Poločas: 0:0.
Běrunice: K. Chrastný – Sarnecki, P. Hála, M. Čížek, Podněcký – Majer, R. Černý, M. Chrastný, Ouzký – Vaňura, Štěpán.

Zdroj: https://nymbursky.denik.cz

Běrunice - Boh. Poděbrady B 1 : 4

Střelecká tabulka

O. Vaňura 8
R. Černý 4
D. Skála 2
L. Hála 1
M. Poláček 1
P. Náhlík 1


Více zde: https://fotbalberunice.webnode.cz/sokol-berunice-a/